Дубовий: Медведчука не посадять, він чистий перед законом, і його совість чиста перед українським народом

Ростислав Дубовий "Опозиційна платформа - За життя"

У нинішньої влади не вийде посадити голову політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука, він чистий перед законом і його совість чиста перед українським народом. Про це заявив член політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Ростислав Дубовий в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

"Тому нічого у них, при владі, не вийде. Медведчука не посадять, він чистий перед законом і його совість чиста перед українським народом. Всі найбільші світові ЗМІ висловлюються на підтримку Віктора Медведчука, виявляють свою повагу за те, що він бореться за власний народ. А Зеленський, навпаки, висміюється там, його вважають людиною, яка своїми діями прирікає людей на голод і смерть", – сказав він.

Дубовий також вважає, що Зеленському сьогодні вкрай важливо відвернути увагу народу від свого офшорного скандалу.

"Я абсолютно згоден з експертами і політиками, що Зеленському сьогодні вкрай важливо відвернути увагу народу від свого офшорного скандалу, який прогримів на весь світ... і вся увага тепер буде у фокусі чергової сфальсифікованої справи проти лідера української опозиції Віктора Медведчука. Зараз йому в провину будуть ставити те, що він 7 років тому напередодні початку опалювального сезону вів переговори щодо забезпечення України вугіллям з Донбасу. ДО РЕЧІ шахти на непідконтрольній території Донбасу були повністю в юрисдикції України і платили податки в український бюджет аж до 2017 року", – зазначив він.

Крім того, впевнений Дубовий, Зеленський дуже сильно боїться Медведчука, "тому що Медведчук сьогодні є справжнісіньким лідером української нації, українського народу".

Раніше народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін заявляв, що представники ГБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченого кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нова підозра в державній зраді і сприяння тероризму, однак адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон.

2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували майже 97 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.