Бурміч: Все, що відбувається зараз навколо Медведчука - це політичне переслідування і спроба зробити не суд, а судилище

Анатолій Бурміч "Опозиційна платформа - За життя"

Все, що відбувається зараз навколо голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука, це політичне переслідування і спроба зробити не суд, а судилище про це народний депутат від партії "Опозиційна платформа – За життя" Анатолій Бурміч заявив в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

"Все, що відбувається навколо Медведчука, це чисто політичне переслідування і спроба зробити не суд, а судилище. Тому що ми всі прекрасно розуміємо – ті півроку, які його переслідують, звинувачуючи в шпигунстві, держзраді і якихось інших злочинах, це все "дуті" матеріали і там немає жодного факту, який міг би застосовуватися в суді",-сказав він.

Парламентарій також упевнений, що суд виправдає і звільнити Медведчука.

"Але зараз вже закінчується слідство по цих епізодах і потрібно буде виходити на суд, який звичайно ж, буде випускати Медведчука, тому що в цих справах абсолютно нічого немає. Тому вони пішли на якісь інші сфальсифіковані матеріали для того щоб продовжити його утримання в ізоляції", – сказав Бурміч.

Крім того нардеп висловився, чому саме зараз влада не звільняє Медведчука з-під домашнього арешту.

"Ще коли тільки Зеленський став президентом, він почав говорити, що Медведчук – це ворог, що історія погано закінчиться – це було замовлення, замовники були ще до нього. І їм не потрібна була людина, яка може налагодити мости між Україною і РФ, тому що була інша геополітика. Здавалося б-зараз геополітика змінилася, всі намагаються налагоджувати відносини з РФ – відмінний момент випускати Медведчука. Але ні, влада чинить по-іншому. Вони зараз намагаються безпосередньо домовитися з Росією і тому вони не хочуть випускати Медведчука. Тому що той, хто сьогодні налагодити відносини з Росією, той і наступним президентом... це вже велика внутрішня політика і великі гроші", – сказав Бурміч.

Раніше народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін заявляв, що представники ГБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченого кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нова підозра в державній зраді і сприяння тероризму, однак адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон.

2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували майже 97 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.