Загородній: Зеленський намагається встановити в Україні президентську монархію і зробити Раду слухняною іграшкою у своїх руках

Юрій Загородній Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Президент України Володимир Зеленський намагається встановити в країні форму правління, якої ще не бачив світ, - президентську монархію - і перетворити Верховну Раду на слухняну іграшку в своїх руках. Про це в кулуарах Верховної Ради заявив народний депутат від партії "Опозиційна платформа – За життя" Юрій Загородній.

"Однозначно це спроба узурпації влади. Президент намагається підпорядкувати собі законодавчу гілку влади. У середу, 6 жовтня, коли народним депутатам надають право виступати в стінах Верховної Ради із заявами, повідомленнями, інформацією, я виступав від нашої фракції і сказав таку фразу: "Президент Зеленський і його найближче оточення зараз створюють таку форму правління, якої ще не бачив світ, - президентську монархію". Уряд сьогодні ручний. По суті, президент встановлює контроль над судовою гілкою влади. Ми це бачимо за його діями щодо КСУ і діями глави суду щодо глави нашої політичної сили Віктора Медведчука, коли виносяться незаконні рішення", - сказав він.

За його словами, "те, що відбувається в стінах Верховної Ради при розгляді земельного закону, закону про олігархів, незаконна відставка голови Верховної Ради Дмитра Разумкова говорить про те, що президент України намагається встановити контроль над Радою, щоб вона стала слухняною іграшкою в руках чинного президента".

"Роблячи це, президент порушує Конституцію України, де чітко виписано, що влада в Україні ділиться на законодавчу, виконавчу і судову", - додав народний депутат.