Teller Report: Влада відправила Разумкова у відставку через те, що він не підтримав закриття незалежних ЗМІ і санкції проти Медведчука

Разумков не виключив свою участь у президентських виборах Фото з відкритих джерел

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков був відправлений парламентом у відставку, через те що він не підтримав закриття телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK, а також санкції щодо голови політради "Опозиційної платформи - За життя", народного депутата Віктора Медведчука. Про це пише англомовне видання Teller Report.

Видання підкреслює, що така позиція Разумкова ставить під сумнів легітимність санкцій проти Віктора Медведчука та інших політиків.

"Чорна кішка між Володимиром Зеленським і його партією з одного боку і Дмитром Разумковим з іншого перебігла не день-два тому. Ситуація назрівала довго, критична маса розбіжностей накопичувалася з місяця в місяць, поки ситуація не перейшла точку неповернення. Так, у лютому Дмитро Разумков не підтримав введення каральних заходів щодо трьох українських опозиційних телеканалів, звинувачених президентом Зеленським у "пропаганді, що фінансується країною-агресором", тобто Росією. Представники телеканалів назвали цю заборону "політичною розправою проти неугодних ЗМІ". А наприкінці липня спікер різко виступив проти введення Радою національної безпеки і оборони санкцій проти українців, вказавши, що це справа суду. Така позиція фактично ставить під сумнів легітимність санкцій проти Віктора Медведчука та інших політиків", - йдеться в публікації.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "опозиційної платформи - за життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували майже 97 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.