Молчанов: Переслідування Медведчука - це репресії проти здорового глузду

Віктор Медведчук Фото з відкритих джерел

Справа проти голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука - це кримінальне переслідування тих ідей, які він висловлює, того курсу країни, який він пропонує, проти здорового глузду у прийнятті політичних рішень. Про це в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" заявив політолог Кирило Молчанов.

"Сталося те, про що говорили багато. Згідно з Кримінально-процесуальним кодексом домашній арешт не можна продовжувати більше трьох разів - більше півроку. Відповідно вони вирішили придумати нову справу на Медведчука, щоб іще півроку його можна було б тримати під домашнім арештом", - зазначив політолог.

Він заявив, що нинішня справа проти лідера опозиції була повністю безперспективною для влади.

"Маючи безперспективність нинішньої кримінальної справи по Медведчуку, як повністю політично "протягнутої за вуха", вони вирішили придумати нову, а через півроку, напевно, придумають ще якусь третю справу. Насправді, це не стільки справа персонально проти Медведчука, скільки кримінальне переслідування тих ідей, які він висловлює, того курсу країни, який він пропонує, проти здорового глузду в прийнятті політичних рішень, проти зміни гуманітарної парадигми..." - підкреслив Молчанов.

Він додав, що ідеї і погляди Медведчука небезпечні для нинішньої влади і чужі їй.

"Всі ці ідеї і погляди для влади чужі і небезпечні. Ось у чому сенс всіх цих переслідувань, а ті з опонентів, хто цьому радіє, просто не розуміють, що вони наступні. На Медведчуку обкатується модель, як можна повністю взяти під ковпак всю політичну систему і бізнес-еліту України", - підсумував Молчанов.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня. В ході судового засідання 2 вересня Печерський районний суд прийняв рішення про продовження термінів ув'язнення у вигляді домашнього арешту ще на 2 місяці, до 31 жовтня. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

8 жовтня народний депутат від Партії "Опозиційна платформа - За життя" Ренат Кузьмін заявив, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді і сприянні тероризму, проте адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон. Пізніше він опублікував відео, як прокурори спробували вручити чергову підозру голові політради "Опозиційної платформи - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку, однак адвокати політика припинили цю спробу.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 96,9 тисячі матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.