Марчевський: Cправа Медведчука - це відволікання уваги від відмивання Зеленським незаконних грошей Приватбанку

"Опозиційна платформа - За життя"

Влада врученням нової підозри голові політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку хоче відвернути увагу від скандалів з офшорами Зеленського, через які виводилися вкрадені гроші Приватбанку.

Про це в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" заявив голова Молодіжного Крила партії "Опозиційна платформа – За життя" Артем Марчевський.

"Давайте розберемо події останніх двох тижнів. Скандал, що виходить за рамки розумного, з офшорами президента, через які виводилися вкрадені гроші Приватбанку, незаконна відставка спікера, те, що сьогодні "ляпнула" Третьякова - це по-іншому назвати не можна, це саме "ляпнула", це взагалі не вкладається в здоровий глузд. Потрібно відволікати увагу. Є опозиційний політик, особистий ворог президента Зеленського, який прямо на прес-конференції так і говорить, так давайте йому швиденько сфабрикуємо якусь нову підозру", - сказав Марчевський.

Він зазначив, що уважно слухав аудіозаписи, які більше схожі на твір на вільну тему, і впевнений, що це не Віктор Володимирович, "це не його голос, не його манера спілкування". Подібні записи можна зробити в кустарних умовах, на телефоні, нинішні технології це дозволяють.

"Всі вже бачили аудіозаписи, де президент Зеленський вітає кого завгодно з Новим роком. Або президент Лукашенко дякує Баканову за те, що виросли надої корів. Це все робиться елементарно, і ці презентовані сьогодні аудіозаписи - це така дуже посередня творчість наших спецслужб", - додав керівник Молодіжного Крила ОПЗЖ.  

За його словами, в Україні правова держава тільки на папері. "В органах сказали, що Медведчуку вручили підозру. Але я подивився відео і з упевненістю в 99% можу сказати, що вручено за процедурою не було". Тобто підозру вручено у фантазіях генерального прокурора. Медведчука потрібно викликати повісткою і тільки тоді вручити підозру.

"Плюс озвучена сума застави в 1 мільярд гривень. Це абсолютний рекорд в нашій країні за всі роки незалежності - це раз. А два - давайте згадаємо, що на Медведчука накладені персональні санкції і всі його рахунки заблоковані. Це виглядає все абсурдно. Це зроблено для двох речей - відволікання уваги і політичної вендети", - вказав він.

Марчевський вважає, що план з відволіканням уваги працює, бо почалося обговорення саме нібито вручення підозри Медведчуку і всі забули про те, що говорить Третьякова, і смерть Полякова.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня. В ході судового засідання 2 вересня Печерський районний суд прийняв рішення про продовження термінів ув'язнення у вигляді домашнього арешту ще на 2 місяці, до 31 жовтня. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

8 жовтня народний депутат від Партії "Опозиційна платформа - За життя" Ренат Кузьмін заявив, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді і сприянні тероризму, проте адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон. Пізніше він опублікував відео, як прокурори спробували вручити чергову підозру голові політради "Опозиційної платформи - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку, однак адвокати політика припинили цю спробу.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 96,9 тисячі матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.