Кузьмін про нову підозру Медведчуку: Ніколи його за це у в'язницю не посадять, він буде виправданий

"Опозиційна платформа - За життя"

Голову політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука не посадять у в'язницю за новою підозрою правоохоронців, і він буде виправданий. Про це заявив народний депутат від Партії "Опозиційна платформа - За життя" Ренат Кузьмін в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

"Тобто уявляєте собі ситуацію, коли в 2015 році наказом Голови СБУ Наливайченка Медведчука зобов'язали займатися гуманітарними питаннями на Донбасі, а в 2021-му голова СБУ Баканов Медведчука за це садить у в'язницю. Коротше кажучи, щоб усім остаточно був зрозумілий абсурд цього всього, я хочу сказати наступне: ніколи Медведчука за це у в'язницю не посадять, він буде виправданий", – сказав він.

Кузьмін також упевнений, що Європейський суд з прав людини однозначно прийме рішення на користь Медведчука.

"Європейський суд з прав людини однозначно, беззастережно прийме рішення на користь Медведчука. Нинішня влада піде, так само як пішла попередня влада, а перед нею ще попередня влада, як вся влада йде і ця піде. Медведчук буде відновлений у всіх правах, йому буде повернуто все незаконно у нього вилучене, всіх, хто притягував до відповідальності, хто фабрикував кримінальні справи проти Медведчука, будуть покарані. Ті, хто скоював злочини проти Медведчука, сядуть на лаву підсудних. Ця вся маячня, це все божевілля закінчиться, хворі люди відправлятися лікуватися в психіатричні клініки, вони покинуть владні кабінети і займуть гідне або необхідне для них місце. Реформа Супрун, яка, на жаль, закінчилася виключно тим, що закрили психіатричні клініки і випустили психів на свободу, ця реформа привела цих божевільних у владні кабінети. Вони сьогодні керують цілими галузями промисловостями економіки, міністерствами. Ці люди повинні лікуватися, їх не можна допускати у владу", - додав нардеп.

Раніше народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін заявляв, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченого кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді і сприяння тероризму, порушуючи закон. Однак адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня. В ході судового засідання 2 вересня Печерський районний суд прийняв рішення про продовження термінів ув'язнення у вигляді домашнього арешту ще на 2 місяці, до 31 жовтня. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 96,9 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.