Качний: Ситуація навколо Медведчука – це правовий хаос, абсолютне беззаконня і бажання ліквідувати його як найміцнішого ідеологічного противника на політичному полі

Народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Олександр Качний

фото- з відкритих джерел

Все, що зараз відбувається навколо голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука, – це сюрреалізм, правовий хаос, абсолютне беззаконня і бажання ліквідувати його як найбільш ідеологічного противника на політичному полі. Про це заявив в ефірі телеканалу "Перший Незалежний"  народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Олександр Качний.

"Що стосується всього, що відбувається навколо Віктора Володимировича, - це сюрреалізм, правовий хаос, абсолютне беззаконня і бажання найбільшого його ідеологічного противника, найбільш такого міцного ліквідувати на політичному полі", – сказав він.

Качний додав, що це вкрай обурлива ситуація.

"Ця ситуація для нас вкрай обурлива. Не можуть придумати вже ніякі кримінальні справи, починають додавати, придумувати для того, щоб тримати людину в заручниках. Ви знаєте, як Данілов сказав: "Це наш заручник". Тому я чітко розумію: якщо беруть людину в заручники для політичних цілей - це називається тероризм. Тому ми надалі будемо дивитися, хто каже саме так. Тому що якщо така офіційна особа, як секретар РНБО, говорить про те, що ми взяли його в заручники, значить це вже політичний тероризм, і далі доведеться за це відповідати", – сказав парламентар.

Нардеп підкреслив, що це і є політичний тероризм.

"Розумієте, це і є політичний тероризм. Це дуже серйозні речі, коли людину змушують робити політичні рішення за рахунок якихось наїздів. Або на сім'ю, або на нього особисто, або обмежують його в якихось можливостях. Це дуже серйозні речі, тому, я думаю, попереду у нас в країні ще будуть серйозні розбори цих ситуацій", - додав Качний.

Нагадаємо, раніше Кузьмін заявляв, що представники ГБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нова підозра в державній зраді і сприяння тероризму, однак адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон. 

2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували майже 97 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.