Адвокат Скидан про судилище над Медведчуком: Належними докази визнає суд, а не генпрокурор або голова СБУ на брифінгах

ОПЗЖ

Генеральний прокурор і голова СБУ замість суду говорять про те, які докази є належними у справі голови політради партії "Опозиційної платформи - За життя", народного депутата Віктора Медведчука. Таку заяву в ефірі "Першого Незалежного" зробив адвокат Євген Скидан.

За його словами, прокурори в суді пред'являють сфальсифіковані докази. При цьому генпрокурор Ірина Венедіктова і глава СБУ Іван Баканов дозволяють собі на брифінгах говорити про те, що докази є належними, чим порушують закон.

"Генеральний прокурор говорить про те, що впевнена в допустимості доказів. Але докази допустимими і належними визнає суд. За Кримінально-процесуальним кодексом жоден доказ не може до розгляду судом вступити в силу. А ось ці всі брифінги спрямовані на те, щоб в суспільстві сформувалася думка щодо того, що винен у всіх бідах Медведчук", - зазначив адвокат.

Також Скидан підкреслив, що деякі експертизи в рамках справи були проведені з порушеннями інструкцій. Наприклад, результати почеркознавчої експертизи свідчать про ймовірні результати, що не може доводити провину. Адвокат звинуватив генпрокурора Венедіктову в маніпуляціях і заявив, що вона виходить за рамки своїх повноважень.

"Спеціальна служба (Офіс генпрокурора, - ред.), яка уповноважена захищати. Але керівник Офісу генерального прокурора зобов'язана наглядати за цією процедурою... Це неможливо взагалі", - додав Скидан.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня. В ході судового засідання 2 вересня Печерський районний суд прийняв рішення про продовження термінів ув'язнення у вигляді домашнього арешту ще на 2 місяці, до 31 жовтня. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

8 жовтня народний депутат від Партії "Опозиційна платформа - За життя" Ренат Кузьмін заявив, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді і сприянні тероризму, проте адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон. Пізніше він опублікував відео, як прокурори спробували вручити чергову підозру голові політради "Опозиційної платформи - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку, однак адвокати політика припинили цю спробу.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 96,9 тисяч матеріалів, посвячений цькування українською владою опозиції і незалежних телеканалів.