Влада повинна визнати правоту Медведчука, - експерт про прямі поставки газу з РФ і зниження ціни на газ

Голос UA

Українській владі необхідно терміново укласти договір про прямі поставки газу з Росією, тому що величезні тарифи вимивають гроші з бюджету українських домогосподарств. Таку думку політтехнолог Леонід Щукін озвучив на своїй сторінці в Facebook.

"Якби мене запитали, що потрібно зробити зараз у владі в першу чергу, я б відповів: негайно знизити ціну на газ для населення до рівня 100% рентабельності (тобто до 2 грн за куб.), укласти договір на прямі поставки газу з РФ і послабити фінансовий моніторинг для простого населення. Це не популізм!" - написав політтехнолог.

За його словами, величезні тарифи вимивають гроші з домогосподарств, що вже в середньостроковій перспективі серйозно вдарить по рівню внутрішнього споживання.

"Простими словами, не буде за що купувати продукти харчування високої собівартості, який-небудь одяг, побутову хімію і т.д., про заощадження я взагалі мовчу", — пояснив свою точку зору Щукін.

У свою чергу політичний оглядач Микола Васильківський додав, що владі на чолі з Зеленським доведеться домовлятися з Росією, але вирішити питання про постачання газу на рівні президента РФ Володимира Путіна здатний тільки Віктор Медведчук.

"Все до того і йде, що доведеться укласти договір з Росією про прямі поставки газу. Інакше мільйони українців приречені будуть замерзати взимку, тому що європейські ціни вже є, а зарплат, як в ЄС, ще немає і не передбачається. Тут питання, хто зможе домовитися з Москвою? У Кремлі постійно підкреслюють, що не бажають домовлятися із Зеленським і компанією. Залишається тільки Медведчук, тому що на прямому контакті з Путіним, тому що друг..." — аргументував журналіст.

Васильківський нагадав, що Медведчук ще в 2019 році домовився з Володимиром Путіним про прямі поставки газу з Росії і знижку для України в розмірі 25% від вартості.

"Але в політичному плані це означає, що Зеленський буде змушений визнати стратегічну правоту Медведчука — він ще в 2019 році домовився з Путіним, що якщо Україна буде закуповувати газ безпосередньо, то „Газпром“ дасть знижку 25% від ціни", — зазначив Васильківський.