У Києві профспілки проводять масштабну акцію протесту під Радою і Кабміном. Фото, відео

Страна.ua

У Києві вранці в четвер, 7 жовтня, почалася акція протесту профспілок проти просування антисоціальних, антитрудових і антипрофсоюзних законодавчих ініціатив. Учасники акції з Майдану пройшли до будівлі Кабміну і Верховної Ради.

Про це повідомляє кореспондент "Страны" з місця подій.

Рух автомобільного транспорту по вулиці Хрещатик та Грушевського перекрито. Перед колоною протестувальників йдуть кінологи та вибухотехніки.

Крім того, силовики виставили кордон перед Верховною Радою.

Страна.ua

Зараз протестуючі профспілки підійшли до Кабміну, вони хочуть передати свої вимоги уряду. Після чого протестувальники попрямують до Верховної Ради.

Нагадаємо, учасники висувають низку вимог до Верховної Ради, Уряду та роботодавців України. Зокрема - підвищення мінімальної зарплати і пенсій, а також припинення розгляду змін законодавства про працю в частині спрощення звільнення працівників.

Ось які вимоги профспілок:

- Прийняття нового Трудового кодексу, який захистить людей праці.

- Влада, руки геть від майна громадських організацій і профспілок!

- Гарантувати забезпечення конституційного права громадян на повну і продуктивну зайнятість, гідну оплату праці, безпеку і здоров'я працюючим.

- Доступні для населення справедливі ціни на український газ, тарифи на електроенергію та комунальні послуги.

- Вільний ринок енергоносіїв не повинен знищувати вітчизняну промисловість, робочі місця і соціальну сферу.

- Для скорочення бідності та соціальної нерівності затвердити Держбюджет України на 2022 рік з безумовним дотриманням визначених законами України розмірів грошових виплат та соціального захисту громадян, зокрема:

- Розмір мінімальної заробітної плати - 6 900 грн.

- Розмір мінімальної пенсії - 3 600 грн.

- Розмір посадового окладу першого тарифного розряду в бюджетній сфері - 6 500 грн.

- До кінця цього року виплатити заборгованість 140 тисячам працівників із заробітної плати в розмірі майже 4 млрд гривень.

- Прийняти на VI сесії Верховної Ради України законопроекти, якими будуть гарантовані виплати працівникам у разі банкрутства підприємства.

- Забезпечити повну та своєчасну виплату лікарняних, декретних, соціальних послуг та пенсій! Припинити одержавлення самоврядних фондів загальнообов'язкового соціального страхування, ліквідувати дефіцит їх бюджетів та Пенсійного фонду.

- Забезпечити конституційне право на якісну доступну освіту, медичні послуги, право молоді на перше робоче місце та молодої сім'ї на житло.