Сергій Льовочкін: Пропозиції ОПЗЖ до бюджету-2022 дозволяють виділити додаткові кошти на соціальні статті

"Опозиційна платформа - За життя"

"Опозиційна платформа - За життя" наполягатиме на прийнятті держбюджету-2022 в пакеті з нашими пропозиціями, спрямованими на зростання економіки. Це дозволить підвищити зростання реального ВВП на 3% і значно збільшити бюджетні витрати на соціальні потреби. Про це заявив народний депутат Сергій Льовочкін, коментуючи майбутній розгляд у парламенті проекту держбюджету на наступний рік.

"Наша позиція незмінна: країні сьогодні потрібні закони, норми яких будуть стимулювати розвиток економіки. Наша фракція запропонувала такий пакет законопроектів.  Його необхідно прийняти разом з держбюджетом. За підрахунками експертів, це дозволить підвищити зростання реального ВВП на 3%, а доходи держбюджету – на 9%, перш за все – за рахунок зростання надходжень від ПДВ, податку на прибуток підприємств і прибуткового податку", – заявив політик.

Народний депутат повідомив, що пропозиція фракції полягає також у збільшенні видаткової частини бюджету-2022 на ті ж 9%. Це дозволить збільшити протягом наступного року мінімальну пенсію до 5,5 тисяч гривень, а мінімальну зарплату – до 8,5 тисяч. Також з'являється можливість повернутися до диференційованих виплат при народженні дитини при одночасному їх підвищенні: на першу дитину – 100 тисяч, на другу – 150 тисяч, на третю і т.д. – 250 тисяч (сьогодні ця сума – 41 тисяча на дитину без диференціації).

"Також наші пропозиції дозволяють збільшити фінансування охорони здоров'я на 49 млрд гривень, виділити додатково 65 млрд гривень на субсидії і 10 млрд гривень – на субвенцію місцевим бюджетам для забезпечення опалювального сезону. Це статті витрат, критично важливі для країни та її громадян. Ми переконані, що без таких правок прийняття держбюджету неприпустимо", – резюмував Сергій Льовочкін.