Зеленський прирікає народ на голод і холод, а Медведчук домовився про газ для країни за 175 доларів

Володимир Зеленський на виїзному засіданні "Слуги народу" Офіс президента

Ринкова ціна на газ стрімко наближається до 2000 дол. за тисячу кубометрів. Увесь світ вигадує, як без втрат пережити зиму, яка дедалі ближче. В України був унікальний шанс отримати газ по 175 дол. за прямих закупівель із Росії, завдяки чому українці б отримували в платіжках стерпні суми.

Саме про це ще у 2019 році домовився голова політради партії ОПЗЖ Віктор Медведчук із тодішнім прем'єр-міністром Дмитром Медведєвим. Ці домовленості було неодноразово підтверджено президентом Росії Володимиром Путіним. А голова "Газпрому" Олексій Міллєр висловлював готовність до прямих постачань газу згідно з цими домовленостями.


РЕНАТ КУЗЬМІН
НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ

"ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ"

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук домовився про постачання газу по 175 дол. І ціна на газ у Європі сьогодні майже 1,5 тис. дол., у 10 разів більше. Ці домовленості було досягнуто з керівництвом Росії. І якщо прізвище Медведчук комусь ріже слух, то заради того, щоб це прізвище не чути, ця влада готова нам підвищити ціни в 10 разів... Цій владі байдужа доля українського народу загалом, цій владі байдужі платіжки, тарифи, цій владі байдужа доля України загалом. Їх хвилює тільки їхній особистий добробут.

 

КИРИЛО МОЛЧАНОВ
ПОЛІТОЛОГ
Поки контракт є, ще є шанс сісти за стіл перемовин. І я думаю, що було б правильно сісти за стіл безпосередньо з "Газпромом". Як той самий Будапешт з'їздив. Зі своїми національними інтересами. І ось, до речі, наводимо приклад Медведчука, із чим він їздив весь час до Москви, вів перемовини, але у владі порахували, що результатом цих перемовин має бути домашній арешт.

Українці вже зі сторожкістю чекають нових платіжок. Адже відмова влади від прямого постачання газу за пільговою ціною - це ключовий елемент тарифного геноциду, таке рішення вдарить по добробуту кожної української родини.


Якщо подорожчає газ, борг із квартплати збільшиться набагато.

Ми будемо сидіти в холодних квартирах.

Чекати будемо холодної зими, буде тепла - тож буде подарунок для нас.

Страшно, якщо буде холодно, зараз вже у квартирах прохолодно. А зима без газу, без опалення - нам буде дуже погано.


Найгірше те, що заручником ситуації, що створилася, є український народ. Влада відмовляється укладати контракти про пряме постачання з Росією, як це роблять багато європейських країн, чим ставить під сумнів безпечне проходження осінньо-зимового періоду.


"Уже сьогодні опалювальний сезон в Україні під загрозою зриву. Не зумівши накопичити необхідну кількість енергоресурсів і забезпечити їх доступність для населення, уряд намагається перекласти відповідальність за високі комунальні тарифи на місцеву владу. Водночас офіційний Київ продовжує діяти, ігноруючи серйозні ризики, з якими може зіткнутися країна вже за кілька місяців - з настанням холодів"

"ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ"


Тим часом, аби виправдати свою непрофесійність та заспокоїти українців, президент Володимир Зеленський пообіцяв не підвищувати до кінця опалювального сезону тарифи на тепло і гарячу воду. Однак насправді це чергова маніпуляція, оскільки НКРЕКП змогла спокійно майже вдвічі підвищити тарифи для непобутових споживачів, шкіл, лікарень, інших бюджетних установ і релігійних організацій.


ПАВЛО РОЗЕНКО
ЕКС-ВІЦЕ-ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР
Якщо ситуація у великих містах - вони якось можуть збалансувати ще завдяки бюджету, то в маленьких містах - у них нічого нема. І їм же теж брешуть сьогодні: "Ні-ні, для бюджетних установ буде по 13 грн". А сьогодні це ж без ПДВ і без транспортування, і сьогодні їм вже приходить по 17 грн, і вони теж знов розводять руками: як, у меморандумі - 13, а нам говорять - по 17. І це ми говоримо тільки про бюджетну сферу. А як вижити підприємствам? У нас же в ціні на хліб газ, на молочні - газ, на м’ясні - газ. А там же по 35 грн.


Величезні тарифи вимивають гроші з домогосподарств, що вже в середньостроковій перспективі серйозно вдарить по рівню внутрішнього споживання. А деякі представники промисловості вже заговорили про можливе зупинення виробництв через нерентабельність.


БОРИСЛАВ РОЗЕНБЛАТ
НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ 
VIII СКЛИКАННЯ
У нас вже сьогодні є інформація, що зупиняється завод силікатних виробів. Це не тільки для тих 200 людей, які працюють на тому заводі. Це для тих людей, які сьогодні використовують їхню цеглу, їхні газоблоки і все інше. Тобто будівельна галузь. Для нас сьогодні це страшно, бо це куля - і вона буде наростати. Тому що Україна не готова до таких цін на газ.


Ба більше, через відсутність тиску в газотранспортній системі зовсім скоро українська труба просто перетвориться на брухт. А для її збереження необхідне постійне транспортування газу.


СЕРГІЙ АРЕФ’ЄВ
ДОКТОР ЕКОНОМІЧНИХ НАУК
Падіння тиску в нашій ГТС, воно автоматично буде призводити до її прискореного зносу. Газотранспортній системі краще працювати під тиском, під яким вона має постійно перебувати, щоб не було ані втоми металу, ані втоми стиків з'єднань. Тому, якщо не буде зроблено кроків для її відновлення на потужностях, на яких вона має бути, то, найімовірніше, впаде.


Сьогодні Україна - напевно, єдина у Європі країна, яка відкрито говорить про газ як про геополітичну зброю, озвучуючи абсолютно надумані звинувачення на адресу Угорщини, Німеччини, Росії та інших країн. Вимагаючи від інших держав виконання своїх бажань, Україна вкотре зайняла деструктивну позицію та підтвердила власну нездатність домовлятися в найважливішому для міжнародних партнерів енергетичному питанні.