Загородній: Ініційована "слугами народу" відставка Разумкова порушує закон про регламент

Народний депутата від "Опозиційної платформи ‒ За життя" Юрій Загородній Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Вже в четвер, 7 жовтня, буде ініційовано відставку з посади голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, однак це є порушенням закону про регламент. Таку заяву в кулуарах Верховної Ради зробив народний депутат від партії "Опозиційна платформа - За життя" Юрій Загородній.

"Верховна Рада повинна працювати, і вона не повинна залежати від кадрової ротації, оскільки Верховна Рада обрана українським народом і повинна працювати в інтересах українського народу. Згідно з Конституцією, статтею 5, вся влада в Україні належить українському народу, а народні депутати у Верховній Раді - представники українського народу. А питання, хто керуватиме Верховною Радою, хто буде головою Верховної Ради, залежатиме від совісті всіх народних депутатів України. Вони представляють інтереси українського народу або вони працюють, скажімо так, на підтанцьовці у монобільшості, яка контролює Офіс президента, і вони таким чином показують, що вони залежні від думки, волі або бажання президента України, або все ж вони є обранцями українського народу", - зазначив Загородній.

Разом з тим він підкреслив, що вже в четвер буде ініційовано відставку з посади голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, однак це є порушенням закону про регламент.

"У регламенті, у статті 76, 77, чітко виписано, що якщо є таке питання, а воно є, його вчора проголосували, включити на розгляд Верховної Ради, на це є термін до 10 днів. За цей час має працювати Рахункова палата, перевірити всю роботу в питанні фінансової дисципліни голови Верховної Ради. Рахункова палата має підготувати звіт для народних депутатів, має бути підготовлено звіт голови Верховної Ради за свою роботу. За дві доби до завершення призначення терміну розгляду цього питання в сесійній залі звіт Рахункової палати і звіт голови Верховної Ради потрібно роздати кожному народному депутату для ознайомлення, і тоді, згідно з відповідною процедурою, потрібно розглядати кадрове питання щодо голови Верховної Ради", - заявив народний депутат.

"Те, що запропонували "слуги народу", - порушення, адже якщо вони завтра розглядатимуть це питання - звіту Рахункової палати і звіту голови Верховної Ради немає. Це, знову ж таки, порушення законів і неповага до народних депутатів, які є представниками укранського народу", - резюмував Загородній.