Шуфрич щодо нападу на знімальну групу "Схем": Я зроблю все, щоб журналісти мали право виконувати свою роботу, а винних було покарано

Нестор Шуфрич Фото з відкритих джерел

Всі, хто причетні до нападу та перешкоджання роботі журналістів під час зйомок в "Укрексімбанку", повинні бути покарані. Про це з трибуни Верховної Ради заявив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Нестор Шуфрич. 

Він підкреслив, що зробить усе від нього залежне, щоб захистити журналістів.

"Те неподобство, яке мало місце в кабінеті керівника "Укрексімбанку", безумовно, має бути розслідувано, а винуватий і винуваті, які виконали його, на моє переконання, злочинний наказ, мають сісти до в'язниці, врешті-решт, за переслідування і перешкоджання діяльності журналістів. Я не фанат "Схем", але я зроблю все, щоб вони мали право виконувати свої журналістські зобов’язання і роботу так, як вони вважають за необхідне в межах закону", - наголосив Шуфрич.

Нагадаємо, 4 жовтня на знімальну групу проекту "Схеми" вчинили напад під час інтерв'ю з головою "Укрексімбанку" Євгеном Мецгером у його кабінеті. Співробітники банку застосували фізичну силу до оператора "Схем" Олександра Мазура, відібрали у нього дві камери і картки, на які здійснювався запис, і видалили записане відео. Поліція заявила про початок кримінального провадження.

Незабаром журналісти проекту "Схеми" відновили відео, яке було знищено співробітниками фінустанови за наказом її керівника Євгена Мецгера. А наглядова рада державного "Укрексімбанку" заявила про початок процедури перевірки повідомлень про напад на журналістів "Схем" під час інтерв'ю з керівництвом банку.

Пізніше стало відомо, що голова правління "Укрексімбанку" Євген Мецгер написав заяву про складання повноважень на час розслідування ситуації, пов'язаної з нападом на журналістів програми "Схеми".