Білоруські ЗМІ: Відмовившись від знижки на газ, про яку домовився Медведчук, Зеленський прирік Україну на замерзання

Фото з відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський, відмовившись від 25% знижки на газ, про яку домовився голова політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктор Медведчук, фактично прирік країну на замерзання нинішньої зими. Про це пише білоруське видання "Млин".

Журналісти нагадують, що з початку осені ціни на газ на фондових ринках Європи оновлюють історичні максимуми.

"Ще на початку вересня позначка в $ 700 за тисячу кубометрів здавалася чимось неймовірним. Але вже 28 вересня ціна на газ перевищила $1000 — вперше в історії. А в перший день жовтня і взагалі наблизилася до $1200 за тисячу кубометрів. Для порівняння: в цей же час в минулому році газ коштував в 6 (!) разів дешевше", - йдеться в публікації.

Приводом для таких стрибків цін, за словами журналістів, стала новина, що "Газпром" вирішив не збільшувати в жовтні прокачування блакитного палива через Польщу й Україну. Так, компанія викупила лише третину від запропонованої транзитної потужності польської ділянки газопроводу "Ямал - Європа". З 89 млн кубометрів на добу "Газпром" забронював тільки 31,4 млн.

"Що стосується України," Газпром "вкотре не став бронювати Додаткові транзитні потужності через "незалежну". "Оператор ГТС України" запропонував транзитні потужності обсягом до 9,8 млн кубометрів на добу через газовимірювальну станцію "Суджа" і до 5,2 млн кубометрів на добу через станцію "Сохрановка", проте вони залишилися незатребуваними. Як результат, ціни на газ різко підскочили вгору, поки до $1200 за тисячу кубометрів. Тим часом експерти підкреслюють: цей показник - ще не межа, вартість газу продовжить зростати", - йдеться в статті. 

"Про наших сусідів-українців хотілося б сказати окремо - "незалежна" побила рекорд, досягнувши історичного максимуму в ціні за газ: майже $1500 за тисячу кубометрів! Кого в цьому можна звинувачувати? Самих же українських політиків - пам'ятається, саме вони саботували будь-які спроби Москви встановити з Києвом взаємовигідні домовленості. Нагадаємо, голова політради "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат Віктор Медведчук домовився з Росією про знижку на газ при його прямих закупівлях в 25%. Але Зеленський вирішив, що "закордон їм допоможе", і проігнорував дані домовленості. Що це було: недалекоглядність чи злочин щодо до свого народу - сказати однозначно не можна. Але тепер взимку замість $175 за тисячу кубометрів газу "незалежна, самостійна" платитиме $1447 за тисячу кубометрів. А може, і більше", - пишуть журналісти.

При цьому автори публікації зазначають, що Зеленський, на відміну від власного народу, навряд чи буде замерзати взимку.

"Зеленський, гаразд, він точно не замерзне -- а що буде з народом? Зовсім скоро, як тільки вдарять перші справжні морози, українці відчують, у скільки їм обійдеться недалекоглядна політика Зеленського. Відчують, коли прийдуть рахунки за опалення. Коли водоканали підвищать вартість гарячої води. Коли злетять ціни на товари, для виробництва яких потрібен газ. Шкода, в першу чергу, пенсіонерів: чи переживуть вони цю зиму, чи зможуть оплачувати непідйомні платежі? Працюючі українці, як і європейці, змушені будуть вибирати - їжа чи тепло. Адже ні на що інше грошей вже не залишиться. Зате пан Зе зможе з гордістю всім розповідати, що він виконав один з пунктів своєї передвиборчої програми — переміг бідність. Про те, що на зміну бідності прийшли тотальні злидні, Зеленський, зрозуміло, скромно промовчить", - резюмують журналісти.