Юрій Бойко: Парламент має взяти на контроль проходження опалювального сезону

Юрій Бойко "Опозиційна платформа - За життя"

"Опозиційна платформа - За життя" ініціює створення спеціальної комісії для контролю опалювального сезону і виконання обіцянки влади не підвищувати тарифи для населення. Про це заявив Співголова ОПЗЖ Юрій Бойко в ефірі телеканалу "Наш" у понеділок, 4 жовтня.

"Починається опалювальний сезон. Парламент має здійснити дієвий контроль цього питання. Необхідно створити спеціальну комісію, яка контролюватиме виконання Меморандуму про непідвищення тарифів для населення, підписаного владою та деякими представниками місцевих громад. Кажу "деякими", оскільки запрошені були не всі. Після безлічі провалів і відмовок влади люди не вірять в те, що ця команда буде виконувати взяті на себе зобов'язання. І тому ми, парламент, повинні проконтролювати, щоб ціна опалення насправді була такою, яка прописана в меморандумі", - підкреслив Юрій Бойко.

Опозиційний політик додав, що зараз важливо забезпечити підтримкою не тільки людей і бюджетну сферу, а й промисловість. Адже вартість газу понад 1000 доларів призведе до подорожчання, в тому числі основних продуктів харчування і товарів першої необхідності, і вони стануть недоступними для людей.

"Якщо цього не зробити, то хліб стане просто золотим, адже 70% його собівартості – це природний газ. Єдиний вихід, який я бачу в цій ситуації, - це змішування імпортного газу з газом внутрішнього видобутку, собівартість якого становить 2,5 тисячі гривень", - зазначив співголова ОПЗЖ.

Крім того, за його словами, необхідно надати субсидії усім громадянам, які будуть їх потребувати, а також передбачити в бюджеті додаткову субвенцію регіонам на проходження опалювального сезону не менше 16 млрд гривень.

Політик додав, що вже зараз необхідно починати переговори з РФ щодо укладення прямих контрактів на постачання газу, оскільки це дозволить значно знизити вартість комунальних послуг для населення.

"Тільки таким чином ми зможемо вийти з глухого кута, в який завела енергетичну галузь сьогоднішня влада", - резюмував Юрій Бойко.