Влада повинна знизити тарифи і домовитися з Росією про прямі поставки газу, нехай навіть для цього доведеться визнати правоту Медведчука

ОПЗЖ

Українській владі необхідно терміново укласти договір про прямі поставки газу з Росією, тому що величезні тарифи вимивають гроші з бюджету українських домогосподарств. Про це написав у Facebook політтехнолог Леонід Щукін.

"Якби мене запитали, що потрібно зробити зараз владі в першу чергу, я б відповів: негайно знизити ціну на газ для населення до рівня 100% рентабельності (тобто – до 2 грн за куб), укласти договір на прямі поставки газу з РФ і послабити фінансовий моніторинг для простого населення. Це не популізм!" - зазначив політтехнолог.

"Величезні тарифи вимивають гроші з домогосподарств, що вже в середньостроковій перспективі серйозно вдарить по рівню внутрішнього споживання. Простими словами - не буде за що купувати продукти харчування високої собівартості, який-небудь одяг, побутову хімію і т.д. Про заощадження я взагалі мовчу", – пояснив політтехнолог Леонід Щукін.

У свою чергу політичний оглядач Микола Васильківський додав, що владі на чолі з Зеленським доведеться домовлятися з Росією, але вирішити питання про постачання газу на рівні президента РФ Володимира Путіна здатний тільки глава політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктор Медведчук.

"Все до того і йде, що доведеться укласти договір з Росією про прямі поставки газу. Інакше мільйони українців приречені будуть замерзати взимку, тому що європейські ціни вже є, а зарплат як в ЄС ще немає і не передбачається. Тут питання, хто зможе домовитися з Москвою? У Кремлі постійно підкреслюють, що не бажають домовлятися з Зеленським і компанією. Залишається тільки Медведчук, тому що на прямому контакті з Путіним, тому що особистий друг і т.д., і т. п.", – аргументував журналіст.

Васильківський нагадав, що Медведчук ще в 2019 році домовився з Володимиром Путіним про прямі поставки газу з Росії і знижку для України в розмірі 25% від вартості.

"Але в політичному плані це означає, що Зеленський буде змушений визнати стратегічну правоту Медведчука – він ще в 2019 році домовився з Путіним, що якщо Україна буде закуповувати газ безпосередньо, то "Газпром" дасть знижку 25% від ціни", – підкреслив журналіст.

"Не кажучи вже про те, що якщо "зелені" звернуться до нього, то особисто підтвердять, що тільки Медведчук може домовлятися з Росією щодо глобальних питань", – підсумував політичний оглядач Микола Васильківський.