Кузьмін: Через Зе-команду чотири жінки все ще перебувають у в'язницях ОРДЛО. Медведчук міг їх звільнити ще в січні

pnk.tv

Через Зе-команду чотири жінки все ще перебувають у в'язницях ОРДЛО, хоча голова політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктор Медведчук міг їх звільнити ще в січні. Про це заявив народний депутат від партії "Опозиційна платформа – За життя" Ренат Кузьмін.

"А що стосується полонених, то це вищий ступінь цинізму. Згадайте ситуацію з полоненими жінками. Чотири жінки вже кілька років перебувають у полоні, в цих "республіках". Вони запропонували ці жінок видати Україні - не обміняти, а просто взяти і віддати їх Україні, віддати Медведчуку. Знову повертаємося до прізвища Медведчук - і що зробила українська влада? - Відмовилася. Полонених навіть міняти не потрібно було - просто віддавали, без умов", - зазначив парламентарій.

Він підкреслив, що Зе-команда відмовилася це робити саме через Медведчука.

"Відмовилися, тому що Медведчук. У підсумку - полонених не забрали, від дешевого газу відмовилися, тому що Медведчук. А закінчилося тим, що порушили відносно Медведчука абсолютно божевільні кримінальні справи, помістили його під домашній арешт, намагаються посадити у в'язницю. Це нормальні люди при владі? У них є щось в головах, вони взагалі думають про щось, окрім своїх власних інтересів?" - додав Кузьмін.

Нагадаємо, влада ОРДЛО ще на початку року готова була в односторонньому порядку повернути Україні чотирьох жінок, про звільнення яких домовився Віктор Медведчук. Наталія Стеценко, Наталія Савченко, Катерина Котенко та Світлана Довгаль кілька років перебувають у їхніх в'язницях за звинуваченням у шпигунстві. Ще 20 січня вони могли би бути вдома. Однак влада за фактом заблокувала цей процес, і жінки, частина з яких важко хворі, досі перебувають за ґратами.

Сам Медведчук заявив, що влада перейшла всі червоні лінії, коли не дала звільнити чотирьох жінок з ОРДЛО.