Колтунович про відсторонення Разумкова: "Слуги" прибрали не просто голову Верховної Ради, а свій перший номер у партійному списку

pnk.tv

"Слуга народу" відсторонила від засідань не просто голову Верховної Ради, а перший номер у своєму партійному списку. І це сталося через те, що Дмитро Разумков відмовився підтримувати антиконституційні санкції щодо незалежних ЗМІ.

Про це з трибуни Верховної Ради заявив народний депутат від партії "Опозиційна платформа – За життя" Олександр Колтунович.

"Ми розглядаємо не просто відсторонення голови Верховної Ради. Це ж ваш перший номер у списку політичної партії "Слуга народу", яка йшла на вибори й отримала монобільшість. Це раз. Другий момент. Чим ми сьогодні півдня займаємося? Питаннями відсторонення? А чому не займаємося опитуваннями соціально-економічного розвитку, питаннями ковіда та іншими речами. Ось питання номер один, яке потрібно вирішувати", - сказав він.

Колтунович підкреслив, що фракція "Опозиційна платформа – За життя" не підтримуватиме "антипарламентські речі, які фактично перетворюють Верховну Раду на філію Офісу президента, вбивають парламентаризм і знищують дух і слово Закону".

"Чому Разумков поганий? Виявляється, він не підтримав антиконституційні санкції щодо незалежних ЗМІ. А завтра що буде? Проти The Guardian? Проти The Washington Post? Проти кого ви завтра будете вводити санкції? Проти ЄСПЛ? Я наполягаю на тому, що Рада повинна займатися соціально-економічними проблемами, а не вирішувати шкурні питання ОПУ, які намагаються протягнути Зеленський, Єрмак, його заступники або хтось інший. Ми не будемо підтримувати і закликаємо колег - не голосуйте ви за ці ганебні речі, ви ж потім поїдете людям в очі дивитися! І одна депутатська група, і друга - навіщо ви віддаєте голоси за такі ганебні речі? Закликаю всіх не підтримувати цей проект постанови", - додав нардеп.

Раніше народні депутати почали процедуру відкликання Дмитра Разумкова з посади спікера Верховної Ради і відсторонили його від ведення засідань.