"Заганяє у ще більшу кабалу": Що українці думають про Зе-владу, яка відмовилася від домовленостей Медведчука про дешевий газ

Офіс президента

Президент Володимир Зеленський пообіцяв не підвищувати до кінця опалювального сезону тарифи на тепло і гарячу воду. Однак насправді це чергова маніпуляція, оскільки НКРЕКП змогла спокійно, майже вдвічі, підвищити тарифи для непобутових споживачів, шкіл, лікарень, інших бюджетних установ і релігійних організацій.

У той же час глава політради "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат Віктор Медведчук домовився про велику знижку на газ при його прямих закупівлях у Росії. Але Зеленський, нездатний мислити стратегічно, всі ці домовленості проігнорував. Але чи про такий кінець "епохи бідності" мріяли українці, вони розповіли в програмі "Чуємо кожного".

"Ніякий це не кінець епохи бідності, навпаки - ще більша бідність, ще більше в кабалу заганяє, чи не до геноциду доводять. І кращого, я думаю, очікувати не варто", - зазначила мешканка Івано-Франківська.

"Обіцяли, що утримувати газ будуть, а тепер хочуть європейські ціни. Так зробіть зарплати європейські. Хочуть же зробити взагалі в опалювальний період: не заплатив в цьому місяці - в наступному опалення не чекай", - стверджує житель Запоріжжя.

"Якщо у мене в цьому році опалення було більше моєї пенсії, то я не знаю, що буде в поточному сезоні", - нарікає жінка із Запоріжжя.

"Куди ми подінемося? Нікуди ми не дінемося, ми працюємо. А що робити? Продукт... ми харчуємося по мінімуму, обмежуємо, дивимося, що дешевше. Тому що послуги б'ють по кишені", - розповіла одеситка.

"Минулого місяця говорили один тариф, вже приходять платіжки на гривню більше", - зазначила киянка.

Разом з тим Верховна Рада відтермінувала запуск Бюро економічної безпеки, яке тепер має розпочати свою роботу наприкінці листопада. У серпні Кабмін призначив головою БЕБ Вадима Мельника - скандального екс-ректора Податкової академії. Влада вважає, що Бюро раз і назавжди має побороти корупцію. Мабуть, численних раніше створених органів, серед яких НАБУ, НАЗК, ДБР, САП, виявилося мало. Але навіщо нам все нові і нові органи, якщо податки на них мільярдні, а толку від роботи - нуль?

"Це взагалі важко визначити. Може, вони потрібні. Але якби вони працювали, виконували свою функцію - тоді так, а якщо це просто черговий якийсь спосіб заробляти гроші - звичайно, ні", - зазначив житель Лисичанська.

"Ми дуже далеко в економічних свободах і економічному розвитку. Від перестановки знаків сума не змінюється, потрібно реформи робити, без реформ нічого не зробимо абсолютно", - сказав львів'янин.

"Знову витрачають гроші, і більше нічого. Не вірю цій владі, нікому не вірю і живу на 2 400, і йду і плачу", - зазначила херсончанка.

"У нас і так є і поліція, і СБУ, ще якісь контрольні. Ну куди ще? Скільки ж грошей у нас йде з бюджету", - підкреслила киянка.

"Відкривають нові органи, щось там борються з корупцією, але щось не помітно, а вже і НАБУ, і так далі. І ніяких рухів реальних не видно, тому я вважаю, що це просто трата державних грошей чергова", - висловив свою думку житель столиці.