Пропозиція Медведчука про прямі закупівлі газу в Росії може перешкодити Зе-владі продовжувати заробляти на українцях, – Якубін

ОПЗЖ

Українській владі невигідно купувати газ напряму в Росії, ще й зі знижкою, про яку свого часу домовився голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук, тому що тоді не буде можливості тягнути останні копійки з кишень українців, щоб оплачувати ілюзію "неросійського" газу. Таку думку висловив політолог Олексій Якубін в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

"Ми видобуваємо достатньо газу для населення, чому "Нафтогаз" потім продає нам його за ціною, яка формується спекулятивно на європейських біржах – це питання і до антикорупційних органів, і до влади, тому що влада повинна змінити "формулу". Хтось зацікавлений, щоб через ту непрозору "формулу" формування ціни на газ викачувати з наших кишень більше грошей", - вважає політолог.

Він підкреслив, що чинна влада готова доплачувати шалені гроші за ілюзію, що Україна купує нібито не російський газ.

"Ми з вами газ докуповуємо, по факту – це російський газ, російські молекули, але ми з вами платимо за ілюзію, що це нібито словацький або угорський газ. Хоча ми могли б його отримувати мінімум, як показала поїздка Віктора Медведчука в Росію, на 15% дешевше", – сказав на закінчення Олексій Якубін.

Нагадаємо, голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук давно і послідовно відстоює ідею створення тристороннього газотранспортного консорціуму Україна - ЄС - Росія. І ця ідея особливо актуальна зараз, коли Україна опинилася в дуже непростій ситуації через завершення будівництва "Північного потоку - 2".

"Спільна заява США і Німеччини щодо "Північного потоку ‒ 2" стала холодним душем для української влади і вироком її недалекоглядної і русофобської політики. Цей абсолютний стратегічний програш України - наслідок непродуманого і навіть дилетантського підходу офіційного Києва до побудови міжнародних економічних відносин", - підкреслив парламентарій.