Експерт зробив песимістичний прогноз курсу долара

В Україні протягом осені очікується незначне зростання курсу долара відносно гривні Фото з відкритих джерел

Співвідношення негативних і позитивних факторів у світовій економіці складається на користь міцної гривні. Але це може тривати недовго: починаючи з листопада ймовірною є протилежна тенденція. За умови найбільш негативного збігу обставин для України курс може перевищити 28 грн за долар, прогнозує фінансовий аналітик Олексій Кущ. Про це пише Анна Пєшкова у матеріалі "Рекордна інфляція і криза в Китаї: чи варто чекати стрімкого зростання курсу долара" для 112ua.tv.

Автор зазначає, що йдеться про песимістичний сценарій.

"Наступний рік є дуже важливим: все залежатиме від моделі розвитку світової економіки. Перейде вона у фазу економічного зростання чи виправдаються прогнози з кризою в США і Китаї? Якщо вибухне серйозна криза, вона позначиться на глобальному скороченні споживання металу і продовольства. Це кардинально впливатиме на гривню", - говорить аналітик.

На думку Олексія Куща, курс залежатиме також і від того, чи почнеться так звана політика монетарного спалювання, зростання процентних ставок Федеральної резервної системи США або триватиме політика кількісного розширення і нульових процентних ставок.

"Якщо американці почнуть підвищувати ставку і стискати ліквідність на глобальному рівні, то відбудеться колосальне відтікання коштів з ринків, що розвиваються", - зазначає Кущ.

Таким чином, гривня може опинитися під ударом. Однак до листопада експерт очікує бачити досить міцну нацвалюту.

"Курс балансує на підставі різних факторів. Тут питання, в який бік баланс складеться: в бік позитивних чи негативних. На цей момент він складається в бік позитивних, але це може тривати не дуже довго: починаючи з листопада можлива протилежна тенденція. Однак підстав для глибокої девальвації гривні я зараз не бачу", - коментує Олексій Кущ.

Посилаючись на думку аналітиків Олексія Козирєва, Олександра Охріменка, Романа Шпека, Вадима Бардася та Олега Пендзіна, автор припускає, що до кінця року курс долара коливатиметься в межах 27-28 грн зі збереженням тренду на поступову ревальвацію нацвалюти.