Візит Зеленського до США виявився вкрай невдалим: Думка політолога

Офіс президента

Політолог Олексій Калініченко вважає, що реальність в Україні не корелюється із заявами влади про прагнення до демократії. Про це він заявив в ефірі "Першого Незалежного", коментуючи поточну внутрішньополітичну ситуацію в країні.

"Українська дійсність - зокрема, тиск на свободу слова, закриття незалежних телеканалів, переслідування опозиції - ніяк не корелюється із заявами влади про прагнення до демократичних цінностей", - сказав Калініченко.

На думку політолога, ні президент, ні його команда не вловили ключовий посил Адміністрації президента Байдена: США не збираються підтримувати Україну так, як це уявляють собі на Банковій

"Такий висновок напрошується, якщо згадати епопею з підготовкою візиту в США (мова про поїздку Зеленського в США у серпні поточного року. - Авт.), неодноразовим перенесенням його дати, відсутністю будь-якої конкретики в спільній заяві, коротка підсумкова прес-конференція самого Зеленського після його розмови в Овальному кабінеті", - уточнив політолог.

Калініченко вважає, що в офісі президента і наближеному до нього експертному середовищі не бажають бачити змін, які відбуваються у світі у зв'язку з виведенням американських військ з Афганістану.

"США більше не будуть намагатися перевлаштувати інші країни-відтепер Америка налаштована на боротьбу з диктаторськими і авторитарними режимами", — вважає експерт.

Однак, як каже Калініченко, в президентському оточенні цього не розуміють.

"Інакше б не проігнорували візит в Україну французьких сенаторів… Приїзд представників Сенату Франції викликаний стурбованістю європейців вкрай негативною ситуацією зі свободою слова в Україні, закриттям телеканалів і переслідуванням опозиції, зокрема незаконним арештом голови політради партії ОПЗЖ Віктора Медведчука", - заявив Калініченко, припустивши, що слідом за французами бажання відвідати Україну може з'явитися у депутатів Бундестагу, які теж підтримали ідею Медведчука про залучення європейських парламентів до мирного врегулювання конфлікту в Донбасі.

"Для офіційного Києва і персонально Зеленського намічається вкрай небезпечна тенденція-уславитися диктаторським режимом і опинитися під прицілом поборників демократичних цінностей. А це, в свою чергу, може дати зручний привід адміністрації Білого дому в разі нових невдач на "європейському фронті" відмовитися від підтримки режиму Зеленського-Порошенко під слушним приводом протидії диктаторським і авторитарним режимам", — вважає Калініченко.