Новини » Події Читать эту новость на русском

Народний депутат Нестор Шуфрич про звернення журналістів "Першого Незалежного" із проханням про захист: Ця проблема потребує негайної реакції

Перший Незалежний

Народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Нестор Шуфрич отримав від колективу телеканалу "Перший Незалежний" лист з проханням про захист.

З повним текстом листа можна ознайомитися за посиланням

Журналісти звернулися до Шуфрича, бо хочуть реалізовувати своє право на свободу слова, хочуть доносити об'єктивну інформацію до глядачів, просто хочуть працювати. Однак чинна влада закриває телеканали без суду, указом президента або листом заступника голови СБУ.

"Мені добре відомо, що закриттям незалежних телеканалів обурені у всьому світі. На їх захист стали профільні міжнародні організації, політики та експерти. Як ви пам'ятаєте, офіс Верховного комісара з прав людини ООН закликав українську владу відновити мовлення закритих ЗМІ. Також з підтримкою телеканалів і засудженням дій влади виступили і моніторингова місія ООН, і президент організації Freedom House, Майкл Абрамовіц, і Рада Європи, зокрема генеральний секретар Марія Пейчинович-Бурич, ряд членів Європарламенту і безліч інших міжнародних організацій. Як голова парламентського Комітету з питань свободи слова, я ніколи не залишався осторонь проблем ЗМІ, тим більше в такий час, коли в Україні буквально вводиться цензура. Я чудово розумію, наскільки гостро стоїть питання "Першого Незалежного" і маю намір зробити все можливе, щоб допомогти журналістам, - заявив Шуфрич.

Напередодні журналісти незаконно закритих українських ЗМІ направили звернення французькому міністру у справах Європи і закордонних справ, дипломатичному раднику президента Франції Еммануелю Бонну, директорові з питань ООН і міжнародних правозахисних організацій в міністерстві Європи та закордонних справ Франції Фаб'єну Пенону, директорові з питань Європейського Союзу в Міністерстві Європи та закордонних справ Франції П'єру Сеттону, депутату і голові групи дружби Франція - Україна у Національних Зборах Валерії Фор-Мунтян, президенту "Репортери без кордонів" П'єру Аскі, голові відділення Франції в Асоціації європейських журналістів Веронік Оже, а також багатьом іншим дипломатам.

До слова, це не перший лист і не перший мітинг, якими журналісти незаконно закритих телеканалів "112 Україна", NewsOne, ZIK і "Перший Незалежний" закликають міжнародну спільноту звернути увагу на проблему зі свободою слова в Україні.

Раніше колективи співробітників незаконно закритих українською владою телеканалів і сайтів написали листа державному секретарю США Ентоні Блінкену щодо запровадження тотальної цензури та серйозної загрози свободі інформації в Україні.

Також вони зустрілися з секретарем Сенату, віце-президентом Комітету закордонних справ, оборони і збройних сил Жоелем Герріо і віце-президентом Комісії з конституційного законодавства, загального виборчого права, регламенту і загального управління Сенату Франції Наталі Гуле і поінформували сенаторів про катастрофічну ситуацію зі свободою слова в Україні.

До цього було звернення до Управління Верховного комісара ООН з прав людини з проханням приділити увагу проблемі знищення свободи слова в Україні і вплинути на українську владу в цілому і президента Зеленського зокрема.

У кінці серпня журналісти незаконно закритих медіа "112 Україна", NewsOne, ZiK, "Перший Незалежний", КРТ, "Страна.иа", Sharij.net провели великий мітинг біля стін посольства США в Києві, під час якого передали лист про незаконні дії влади в особі президента України Володимира Зеленського, а також закликали президента США Джо Байдена порушити проблему знищення Зеленським свободи слова в Україні.

Раніше сотні журналістів телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZiK прийшли до Представництва ООН в Україні висловити подяку за звіт Управління верховного комісара ООН з прав людини "Огляд ситуації у сфері прав людини в Україні", в якому закриття телеканалів було визнано незаконним.