Вадим Рабінович: Фашизму в Україні не місце, і ми повинні зробити все, щоб він не відродився

Перший Незалежний

15 вересня в Києві пройшли пам'ятні заходи, приурочені 80-й річниці розстрілів у Бабиному Ярі. Тисячі людей з різних куточків України зібралися, щоб вшанувати пам'ять загиблих під час фашистської окупації Києва в 1941-1943 рр.

Після пам'ятної ходи відбувся мітинг-реквієм. Його учасники - а це представники єврейської громади, дипломатичного корпусу, небайдужі кияни, представники всіх регіонів країни - тримали в руках портрети із зображенням тисяч убитих у Бабиному Ярі дітей, і говорили про одне: не можна не допустити розвитку фашизму в Україні і повторення трагічних подій.

Участь у пам'ятному заході взяли і представники політичної партії "Опозиційна платформа – За життя".

"Якби ми володіли духовним зором, то ми боялися б до цього місця підійти. Пролита тут кров невинних чоловіків, жінок, дітей, людей похилого віку ще довго буде кликати до помсти. Ви тільки вдумайтеся: дітей, жінок, старих гнали сюди і вбивали! І сьогодні хтось ще сміє говорити, що в сучасній Україні є місце фашизму?! Ми зобов'язані зробити все, щоб ніде і ніколи, а тим більше в Україні, не було фашистських прапорів!" - закликав народний депутат України, співголова політичної партії "Опозиційна платформа - За життя" Вадим Рабінович.

Політик упевнений, що в Україні повинні проходити заходи, які б розповідали людям про те, хто вбивці, а хто - герої; заходи, які б нагадували про страшні трагедії, подібно до тієї, що сталася в Бабиному Ярі в Києві.

"Я знаю точно, що ми повинні проводити подібні заходи, розповідати людям про те, хто такі вбивці, а хто – герої. Головне відчувати це серцем, усвідомлювати головою і пам'ятати про цю страшну трагедію", – заявив Вадим Рабінович.

При цьому народний депутат закликав не шукати політики в антифашистській діяльності, що проводиться партією "Опозиційна платформа - За життя".

"Фашизм - це звірине обличчя, яке знаходиться поза політикою і людського розуміння, і ми повинні це явище рубати на корені. Ті, хто вперше читають книгу "Бабин Яр", дивуються, що таке взагалі могло відбуватися!.. Я б не хотів сюди вмішувати політику, оскільки влада приходить і йде, а пам'ять вічна. Ми ніколи і нікого не боялися. Цей захід взагалі ні в кого не викликає відторгнення, крім фашистів, з якими ми не рахуємося", – підкреслив Вадим Рабінович.

За словами політика, тисячі людей, які прийшли на мітинг-реквієм у Бабин Яр, – це відповідь тим, хто думає, що ті страшні часи забуті.

"Ні, ми пам'ятаємо! І я радий, що в Бабин Яр вшанувати пам'ять прийшли до 10 тисяч осіб, прийшли представники посольств Австралії, Данії та Німеччини, яка провела колосальну "очисну роботу". І якби сьогодні хтось у Німеччині хоча б спробував "зіганути", то миттю опинився б у в'язниці... Нам треба брати приклад з них і знищувати фашизм на корені", - вважає співголова партії "Опозиційна платформа – За життя".

"Дорогі друзі, Бабин Яр - це місце скорботи, з якого почався шлях фашизму по Європі. Таких "ярів" в Україні сотні, і в них полягли десятки тисяч закатованих людей (тільки 34 000 тисячі встановлені). Так, тут обривалися життя, але тут і починалася перемога. Нацисти думали, що покінчили з людством, але їхній "переможний крок" закінчився в Берліні в 1945-му році, коли в гніздо фашизму був вбитий осиковий кол. Вічна пам'ять невинно вбитим і вічне прокляття їх убивцям! Фашизм не пройде!" - резюмував Вадим Рабінович.

Нагадаємо, 80 років тому в Бабиному Ярі в Києві протягом двох днів фашисти розстріляли 34 тисячі євреїв. Більшість з них були жінки і діти. Протягом двох наступних років розстріли в Бабиному Яру відбувалися регулярно. Загальна кількість загиблих - понад 100 тисяч осіб.