Рабінович про суд над Медведчуком: Це порушення всіх мислимих і немислимих законів України

Вадим Рабінович Фото з відкритих джерел

Сьогоднішній суд у справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука, на якому розглядається можливе продовження домашнього арешту для лідера опозиції, - це порушення всіх мислимих і немислимих законів України.

Про це заявив співголова партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Вадим Рабінович в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

"Звинувачення в тому, що він (Віктор Медведчук. - ред.) може спробувати з'їсти 72 томи справи під час ознайомлення... Причому я хочу, щоб ви розуміли, що знайомляться зі справою в одному і тому ж приміщенні, незалежно від того, де знаходиться людина. Я ніколи в житті б не подумав, що таке може бути написано, таке написано. Тобто сьогодні Медведчук вже "становить загрозу" матеріалам справи. Очевидно, вони вважають, що так зголодніли всі в країні, що з'їдять цю справу. Ось все, що я чув. Суддя новий якось нервовий дуже такий. Не знаю, напевно, тиснуть на неї, знизу, зверху там, збоку, звідки я знаю. Адвокати просто попросили хоча б ознайомитися з матеріалами, з якими не встигли. Порушення всіх мислимих і немислимих законів України. Ну, а що буде - повернемося, подивимося зараз, це все продовжуватися буде", - зазначив Вадим Рабінович.

За його словами, чим закінчиться судове засідання - спрогнозувати важко, проте соратники опозиційного політика не втрачають оптимізму, незважаючи на очевидно абсурдні дії влади щодо Віктора Медведчука.

"Ніхто не знає, які у них вказівки, що вони збираються робити. Але в будь-якому випадку, я думаю, що сьогодні... почекайте, сьогодні або завтра закінчується термін, сьогодні або завтра вони повинні винести якесь рішення. Розраховувати, чесно кажучи, на якусь зміну в ситуації, що влада наша перестане тиснути або що до закону ми перейдемо, я поки не можу. Тому що, ну що сказати? Оптимізм є, але оптимізм пов'язаний з тим, що колись це повинно скінчитися. Що це скінчиться сьогодні - я не впевнений, тому що всерйоз попросити продовжити домашній арешт через те, що людина може зжерти ці матеріали справи, - ну, в принципі, здорові люди не могли. Ну ось, все, що я вам розповів", - підсумував Вадим Рабінович.

Нагадаємо, сьогодні, 2 вересня, Печерський райсуд Києва розглядає в ході свого засідання клопотання прокуратури про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту Віктору Медведчуку.

2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За вісім місяців зарубіжні ЗМІ опублікували понад 80 тисяч публікацій, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.