Медведчук: Я буду звертатися до ЄСПЛ, буду вести боротьбу далі, для того, щоб процес фабрикації кримінальної справи щодо мене був припинений

Віктор Медведчук Фото з відкритих джерел

Адвокати Віктора Медведчука звертатимуться до Європейського суду з прав людини

Адвокати голови політради "Опозиційної платформи - За життя", народного депутата Віктора Медведчука звертатимуться до Європейського суду з прав людини, а сам опозиційний політик і далі боротиметься за те, щоб влада перестала фабрикувати його справу. Про це голова політради "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

Опозиційний політик підкреслив, що матеріали для ознайомлення зі справою були представлені тільки 30 серпня.

"Тому цей процес тільки почався, і природно, що з ним не ознайомилися, тим більше що матеріали справи, як це не дивно, налічують 67 томів", - розповів Медведчук.

Він також додав: звинувачення в тому, що сторона захисту нібито може знищити матеріали справи в ході ознайомлення з ними, не витримують ніякої критики.

"Подібні висловлювання з боку звинувачення і їхня точка зору - це на рівні в цілому того, що інкримінується мені в якості звинувачення. Тобто це такі ж звинувачення в тих тяжких злочинах, за якими нічого немає і немає доказів, очно так зараз інкримінується, а раптом ці матеріали будуть знищені. Ось це один рівень першої і другої обставини відповідає тому, що є надуманим, політично мотивованим і незаконним", - підкреслив опозиційний політик.

Медведчук також заявив, що буде і надалі всіма законними методами боротися за справедливість.

"Я думаю, що сьогодні з сьогоднішнього рішення ми будемо знати конкретно, про що думає суд, але це не означає, що я позбавлений або захист, який здійснює і допомагає мені в питаннях захисту від незаконного кримінального переслідування, звертатися до Європейського суду з прав людини, звертатися і скаржитися, вести боротьбу далі, для того, щоб процес фабрикації кримінальної справи щодо мене був припинений", - резюмував політик.

Нагадаємо, сьогодні, 2 вересня, Печерський райсуд Києва розглядає в ході свого засідання клопотання прокуратури про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту Віктору Медведчуку.

2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив: його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 80 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.