Медведчук про незаконне рішення суду про продовження запобіжного заходу: Всі розуміють, що загрожує суддям і судовій системі

112ua.tv

Судячи з того, що суд незаконно прийняв рішення про продовження домашнього арешту голові політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку, а також по тому, що сьогодні відбувається з судами, всі розуміють, що є загроза суддям і судовій системі.

Про це заявив Віктор Медведчук після засідання Печерського райсуду Києва в середу, 2 вересня. Трансляцію вів телеканал "Перший Незалежний".

"Ви пам'ятаєте, що відбувається з окружним адміністративним судом, подано законопроект про розпуск цього суду. Ви пам'ятаєте, що робили з Конституційним судом, коли спочатку подали законопроект з приводу припинення повноважень суддів Конституційного Суду, потім під впливом міжнародних організацій відмовилися від цієї злочинної ідеї, звільнили членів Конституційного Суду, звільнили незаконно голів Конституційного Суду. Ну, як ви думаєте, в такій ситуації в країні, коли здійснюється такий тиск на незалежну гілку влади, на судову владу в особі вищих судових органів, Конституційний суд, цілий суд Окружний адміністративний Київський, як, ви думаєте, повинні чинити судді? Ось вони діють таким чином. Тобто те, що сьогодні вибудовується в країні, диктатура, те, що йдуть масові зловживання і злочинні дії з боку влади, це зайве підтвердження, в тому числі і те, що відбувалося тут", - зазначив Віктор Медведчук.

За словами опозиційного політика, сьогодні в Україні виявляється внутрішній вплив на суди через адмінресурс за вказівкою президента Володимира Зеленського, "правоохоронної системи, які таким чином борються з опозицією".

"Ось в даному випадку кримінальне переслідування є незаконним, і я вже про це неодноразово говорив. І якщо ви були присутні під час судового засідання, ви бачили, що перед тим, як суд пішов до нарадчої кімнати, були досліджені вісім томів, які передані і долучені до клопотання про обрання та продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту. І якщо звернули увагу, то серед цих доказів, висновків експертизи, протоколів немає доказів, які могли б бути доступні у світлі Кримінально-процесуального законодавства. Це або інформація з інтернет-сайтів, або те, що сьогодні органи обвинувачення сфальсифікували, сфабрикували в результаті незаконного притягнення мене, мого колеги, народного депутата Тараса Козака, до кримінальної відповідальності. І ця лінія поведінки триває, триває вона активно, команди надходять на сьогоднішній день від Адміністрації президента, і тому суди діють таким чином. Чи засуджувати за це суд? Ну, я як юрист з величезним досвідом розумію, що навряд чи треба це робити, тому що треба розуміти, що сьогодні загрожує їм, що сьогодні загрожує в цілому судовій владі", - підсумував Віктор Медведчук.

Нагадаємо, в середу, 2 вересня, Печерський районний суд прийняв рішення про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту голові політради "Опозиційної платформи - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку на 2 місяці, до 31 жовтня.

2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктору Медведчуку до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив: його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 80 тис. матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.