Бурміч: Зеленського в США чекав холодний душ. Байден кидає Україну напризволяще

Анатолій Бурміч "Опозиційна платформа - За життя"

Президента України Володимира Зеленського в США чекав холодний душ

Президента України Володимира Зеленського в США чекав холодний душ, окрім загальних фраз, він більше нічого не отримав, а це означає, що його американський колега Джо Байден кидає Україну напризволяще. Таку думку в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" висловив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Анатолій Бурміч, коментуючи візит глави української держави до Вашингтона.

"Сподіваюся, що щось змінилося після поїздки нашого президента Зеленського в Штати. Там він теж, ми бачили, отримав холодний душ. Крім запевнень, крім загальних фраз більше нічого немає. Це означає, що Сполучені Штати, звичайно, не таким чином, як з Афганістану, але залишають теж Україну напризволяще. Після того, що тут нароблено і виконано", - зазначив він.

При цьому Бурміч уточнив, що має на увазі серед іншого і незаконне політичне переслідування владою опозиції.

"Сподіваюся все-таки на інстинкти самозбереження нинішньої влади - на те, що треба повертатися в правове поле, не переслідувати опозицію, а прислухатися до неї, і щоб у опозиції не було приводів критикувати владу за її антиукраїнську, антинародну діяльність", - сказав він. 

Нагадаємо, сьогодні, 2 вересня, Печерський райсуд Києва розглядає в ході свого засідання клопотання прокуратури про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту Віктору Медведчуку.

2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб – серед них голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Річ у тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді та прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади – відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив: його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу й у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури та доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, попри розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 80 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.