Чередніченко про продовження домашнього арешту Медведчуку: Це пов'язано з початком нового політичного сезону

фото з відкритих джерел

Нове клопотання, яке вручили голові політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку про продовження терміну домашнього арешту ще на 2 місяці, пов'язане з тим, що на початку вересня почнеться черговий політичний сезон, і опозиційний політик не зможе взяти в ньому участь. Про це в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" заявила один з адвокатів Віктора Медведчука Лариса Чередніченко.

"Не далі ніж 20 серпня прокурори оголосили стороні захисту про закінчення досудового розслідування. Тим самим прокурори порахували, що всі докази, які їм потрібні для складання обвинувального акту і направлення його до суду, вони зібрали. Часу для збору інших доказів їм не потрібно, власне кажучи, не потрібно і збирати інші докази.

Практика ЄСПЛ, національна судова практика говорить про те, що після завершення досудового розслідування зникають і мінімізуються всі ризики для втручання сторони захисту в хід досудового розслідування. Тобто презюмується, що підозрюваний вже ніяк не зможе перешкодити збирати докази", - заявила Чередніченко.

При цьому вона підкреслила: "Яке ж було наше здивування, коли сьогодні нам вручили чергове клопотання про продовження терміну дії запобіжного заходу щодо Віктора Володимировича". 

"На наше глибоке переконання, такий хід прокурорів пов'язаний з тим, що на початку вересня почнеться черговий політичний сезон, і, таким чином, продовжуючи перебувати під дією запобіжного заходу, Віктор Володимирович не зможе взяти в ньому участь. А політичний сезон очікується гарячий, бо соціальні питання, які зріють в країні, з настанням осені і далі, з настанням зими, вони будуть тільки загострюватися. Ми всі знаємо про тарифи, ми всі знаємо про збільшення вартості на електроенергію і на все інше", - вказала адвокат.

"Якщо абстрагуватися від політики і перейти чисто в сферу права, то з якою метою прокурори жадають обмежувати Віктора Володимировича в здійсненні ним прав, обмежувати його свободу.

Ну, судова практика з такого приводу говорить, що дуже правильним є позиція сторони захисту, яка вважає, що таким чином сторона обвинувачення тисне процесуально на захисників і на їхнього клієнта, змушуючи їх прискоритися з ознайомленням з матеріалами кримінального розслідування, щоб прискорити направлення обвинувального акту до суду і тим самим ущемити нас у праві на захист і в праві на справедливий суд", - підсумувала Чередніченко.

Раніше Ренат Кузьмін повідомив, що Віктору Медведчуку вручено нове клопотання про продовження терміну домашнього арешту ще на 2 місяці. 

Нагадаємо, 20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб - серед них Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко.

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктору Медведчуку до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

20 серпня прокурори ОГП оголосили Віктору Медведчуку про завершення розслідування його справа, при тому, що у справі не виконано більшість із запланованих самими прокурорами слідчих дій, а терміни слідства, встановлені судом, закінчуються тільки в середині листопада. Раніше прокурори задовольнили клопотання адвокатів про допит понад 100 свідків захисту як в Україні, так і за її межами, про отримання міжнародно-правової допомоги, і все це прокурори зобов'язані були зробити до середини листопада, а аж ніяк не до 19 серпня. Замість цього вчора Медведчуку пред'явили нову підозру, повністю відтворює текст старого.

В ОПЗЖ такі дії прокуратури назвали злочинними діями влади, спрямованими на фальсифікацію кримінальної справи Медведчука, що є найкращим доказом політичного замовлення Зеленського