Телеведуча Янчук: Журналістам не дають працювати! Це вже боротьба не зі свободою слова, а з українським народом

112ua.tv

В Україні сьогодні фактично журналістам не дають працювати - це вже боротьба не зі свободою слова, а з українським народом. Про це у ході акції під посольством США, організованої Фондом захисту свободи слова та представниками незаконно закритих владою телеканалів "112 Україна", ZIK, NewsOne і "Перший Незалежний", а також сайтів "Страна.UA" та "Шарій.Net", заявила ведуча телеканалу "Перший Незалежний" Неля Янчук.

"Сьогодні тут є представники і "Страна.UA", і "Шарій.net", і чотирьох вже незаконно закритих телеканалів. Нам хотілось би звернути увагу на те, що ми говоримо, звернути увагу міжнародної спільноти. Зокрема, ми були, і буквально на тому тижні, біля Оперного театру, де були представники "Кримської платформи", куди нас так само не пустили. Ми бачили, що пройти фактично неможливо. Ми сьогодні говоримо про те, що нам, фактично, не дають працювати, і хотілось би дуже закцентувати увагу на тому, що ми прекрасно пам’ятаємо реакцію журналістської спільноти, колег. Хтось погоджувався з такими діями президента, хтось засуджував, але, звісно, ми говоримо сьогодні про те, що це вже тенденція. І якщо сьогодні закривають наші телеканали, якщо сьогодні людей позбавляють роботи - то завтра це можете бути ви. І це, фактично, вже такий прецедент боротьби не тільки з свободою слова, з опозицією, а боротьби взагалі з українським народом", - зазначила вона.

Нагадаємо, сьогодні, 30 серпня, журналісти незаконно закритих телеканалів, 112 Україна, NewsOne, ZiK, а також Першого Незалежного, представники Страна.uа і Sharij.net передали лист про незаконні дії української влади щодо представників ЗМІ в посольство США, і диппредставництво прийняло його.

Відповідна передача листа відбулася на численній акції, організованій представниками незаконно закритих владою ЗМІ, а також Фонду захисту свободи слова. Журналісти зібралися під стінами посольства США, щоб під час зустрічі з президентом України Зеленським, президент США Джозеф Байден розумів, з ким саме він веде переговори - з людиною, яка закрила опозиційні ЗМІ у своїй країні.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру. 

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.

20 серпня Рада національної безпеки і оборони України ввела санкції проти головного редактора "Страны" Ігоря Гужви. Також РНБО ввела санкції проти Анатолія та Ольги Шарій. 

Напередодні Нацрада заявила, що подасть позов про анулювання ліцензії каналу "НАШ". Причина - виступ в його ефірі лідера забороненої в Україні Комуністичної партії Петра Симоненка, який нібито говорив фрази, що розпалюють ворожнечу.

Нагадаємо, 23 серпня сотні журналістів незаконно закритих каналів провели мітинг з вимогою про захист свободи слова в Україні. Журналісти планували провести мітинг під будівлею Національної опери, де зібралися учасники "Кримської платформи". Влада нацькувала на журналістів поліцію і Нацгвардію.