Розенблат про вимогу ООН повернути в ефір незаконно закриті телеканали: Зеленський розділяє суспільство

Борислав Розенблат. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Президент Володимир Зеленський розділяє суспільство, заборонивши транслювати опозиційні телеканали - "112 Україна", NewsOne, ZIK і "Перший Незалежний".

Таку думку в ефірі "Першого Незалежного" висловив колишній народний депутат Борислав Розенблат, коментуючи вимогу ООН повернути в ефір незаконно закриті медіа.

За його словами, Європа не реагує на утиски свободи слова в Україні за вказівкою Офісу президента. Він упевнений, що, закриваючи неугодні ЗМІ, глава держави Володимир Зеленський ділить суспільство.

"У нас в державі зробили таким чином, що є "патріоти", а є "непатріоти". Розділили суспільство. Президент виступає на 30-й річниці незалежності і говорить про те, що потрібно зміцнювати нашу країну й об'єднати всіх. Але з іншого боку він виганяє тих людей, які живуть на непідконтрольних територіях", - заявив екс-нардеп.

Розенблат додав, що США і Євросоюз не хочуть допомагати Україні, оскільки не бачать в українській владі майбутнього союзника.

"Європа починає просто мовчки спостерігати. Вони дають нам вказівки, дають поради, але роблять вигляд, що нічого не відбувається, не закриваються канали, не тиснуть на свободу слова", - акцентував політик.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.

20 серпня Рада національної безпеки і оборони України ввела санкції проти головного редактора "країни" Ігоря Гужви. Також РНБО ввів санкції проти Анатолія та Ольги Шарій.

Напередодні Нацрада заявила, що подасть позов про анулювання ліцензії каналу "НАШ". Причина - виступ в його ефірі лідера забороненої в Україні Комуністичної партії Петра Симоненка, який нібито говорив фрази, що розпалюють ворожнечу.

Варто зазначити, що 23 серпня сотні журналістів незаконно закритих каналів провели мітинг з вимогою про захист свободи слова в Україні. Журналісти планували провести мітинг під будівлею Національної опери, де зібралися учасники "Кримської платформи". Влада нацькувала на журналістів поліцію і Нацгвардію.

Також 30 серпня журналісти незаконно закритих телеканалів, 112 Україна, NewsOne, ZiK, а також " Першого Незалежного", представники "Страна.ua" и Sharij.net передали лист про незаконні дії української влади щодо представників ЗМІ в посольство США, і диппредставництво прийняло його.