Погребинський розповів, якою залишиться Україна, якщо вона продовжить бути "Анти-Росією"

Михайло Погребинський

ZIK.UA

Україна може зберегтися у форматі "Анти-Росія", але з меншою територією. З тією територією, де в тій чи іншій мірі можуть погоджуватися з політикою гомогенізації, на заході України і частково тільки в центрі. Про це розповів директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський в інтерв'ю виданню "Украина.ру".

Хоча, підкреслив експерт, насправді і в цих регіонах України є значна кількість людей, які проти такої політики.

"Я думаю, що в статті Медведчука це ключовий посил: що ви (нинішня влада. - Ред.) фактично намагаєтеся вигнати частину населення, яке, просто як логіка показує, піде разом з територією. Те, як поводився Порошенко і як продовжує себе вести Зеленський, з неминучістю веде до розпаду України", — вказав Погребинський.

Для того щоб вивести Україну з кризи, потрібно реалізувати ідеї федералізму, дотримуватися прав людини, мати професійний державний менеджмент і відмовитися від дикої і невигідної для більшості населення України звички шукати в усьому привід протистояти Росії, підсумував співрозмовник видання.

Нагадаємо, голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук у статті "Якою може бути Україна? Якою бути Україні?" раніше написав, що збереження нинішньої політичної команди неминуче доб'є країну. На його думку, для виведення країни з кризи потрібно забезпечити захист прав і свобод громадян, економічний прагматизм і повернення на російський ринок, а також соціальну справедливість.