Годний щодо вимоги ООН повернути в ефір незаконно закриті телеканали: Це хороший сигнал

Фото з відкритих джерел

Вимога моніторингової місії ООН з прав людини повернути в ефір незаконно закриті телеканали - це хороший сигнал. Про це в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" заявив політолог Сергій Годний.

"Звичайно, це позитивний сигнал, що в ООН вимагають повернути в ефір незаконно закриті телеканали. Зрозуміло, що журналісти хотіли б, щоб він був раніше, і я, наприклад, як експерт, частий гість ваших телеканалів, хотів би, щоб цей сигнал був майже на наступний день після закриття і більш чіткий. І щоб це питання піднімалося безпосередньо в залі ООН, щоб це питання звучало до нашого представника в ООН, і багато інших речей", - сказав він.

У той же час Годний підкреслив, що представники європейських посольств трохи інертні щодо утиску свободи слова в Україні.

"Насправді, можливо, представники посольств щодо утиску свободи слова в Україні дещо інертні, я говорю про європейські. Але повірте мені, за моєю інформацією і відчуттям, коли про те, що представники демократичних держав інертні щодо захисту свободи слова на території іншої держави, яка є кандидатом, членом ЄС або просто партнером, вони всередині своєї держави дуже активні. Я говорю зараз про численні публікації про те, що відбувається в Україні і як посольство Німеччини в Німеччині, Франції у Франції реагують на ці ситуації в Україні. Точно так само ситуація щодо американських представників", - зазначив політолог.

Він також вважає, що до поточної боротьби з українською владою має сенс підключити і представників ЗМІ демократичних держав.

"Тому я вважаю, що, можливо, є сенс включити в цю боротьбу - я думаю, вони будуть включені - представників ЗМІ демократичних держав. Якщо у нас важко вибудувати солідарність всередині держави, то солідарність з міжнародними організаціями, я думаю, вибудувати набагато простіше. Тому що у нас все ж політизована ця частина, велика кількість людей серед журналістів вважає, що за ними не прийдуть, хоча прийдуть за всіма. Адже для того, щоб Зеленський зацементував авторитарний режим, йому потрібно взяти під тотальний контроль ЗМІ", – додав Годний.

Нагадаємо, 30 серпня журналісти незаконно закритих телеканалів, 112 Україна, NewsOne, ZiK, а також" Першого Незалежного", представники "Страна.иа" і Sharij.net передали лист про незаконні дії української влади щодо представників ЗМІ в посольство США, і диппредставництво прийняло його.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 серпня були введені санкції проти головного редактора інтернет-видання "Страна.юа" Ігоря Гужви, компаній-видавців "Страны.юа", блогера і журналіста Анатолія Шарія, його дружини Ольги. В результаті були заблоковані видання "Страна.юa" і "Шарій.net". Під загрозою закриття також канал "Наш".

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZІК.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.