Американські ЗМІ цитують Медведчука про те, що Україна не купує газ в ЄС, а забирає російський з транзитної труби

112.UA

Американське видання Around World Journal процитувало слова голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука про те, що Україна не купує газ в Європейському Союзі, а забирає російський із транзитної труби.

Україна, як і раніше, залишається споживачем російського газу, отримуючи до 15 млрд куб. м палива на рік, при цьому розмови про реверс і фізичні закупівлі в Європі не мають відношення до реальності. Про це в інтерв'ю українському телеканалу "Перший Незалежний" заявив голова партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук.

"Я хочу звернути увагу на найсерйознішу проблему - сьогодні Україна отримує газ з Росії. Не безпосередньо, але з прямих поставок. Що відбувається? Газ, який іде транзитом до Європи, відбирається на території України, а угоди про купівлю цього газу укладають з тими європейськими країнами, які є споживачами російського газу. Тобто він не йде в Європу, він залишається в Україні. І, таким чином, ми отримуємо фактично 10-14 млрд куб. м в рік. Саме цього газу! А тепер уявіть, що якщо по цій трубі в Європу газ не піде?" - поставив питання політик. Це ж питання він запропонував співвітчизникам поставити чинній владі, проте висловив упевненість, що відповіді не буде.

"Більше того, будь-яка їхня відповідь буде вважатися чистою фабрикацією реальних подій і оцінок тих фактів, які можуть настати для України", - зазначив політик. Медведчук додав, що якби Україна не відмовлялася від прямих поставок газу з Росії, то він, у підсумку, був би набагато дешевшим для кінцевого споживача - простих українців.

Як відомо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NEWSONE і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, щодо телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися й створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NEWSONE і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення Ради нацбезпеки та оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктору Медведчуку до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Річ у тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді та прокурора.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля й заявили, що такі дії влади - відверта й цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність та антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив: його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу й у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури та доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її попри розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти й світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NEWSONE і ZIK.

За останні чотири місяці світові ЗМІ, європейські політики й експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.