Американські ЗМІ: Прокуратура не надала жодних доказів проти лідера української опозиції Віктора Медведчука

РИА Новости

Співробітники Офісу генерального прокурора не надали жодних доказів проти Віктора Медведчука

Співробітники Офісу генерального прокурора не надали жодних доказів проти голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата України Віктора Медведчука. 

Про це йдеться в матеріалах англомовних новинних сайтів Cnewse і News Around World, які передрукували статті з англомовного сайту RT.

"Віктор Медведчук, лідер найбільшої неурядової партії в українському парламенті "Опозиційна платформа - За життя", заявив RT в лютому, що кампанія проти опозиційних груп і політиків була спробою заручитися підтримкою Зеленського на тлі падіння популярності. "Політичні репресії, встановлення диктатури, закриття каналів, політика дискримінації російської мови, політика русофобії і політика узурпації влади - це результат його боротьби за збереження і підвищення свого авторитету і рейтингу", - сказав Медведчук.

При цьому додається, що лідер опозиції був звинувачений у державній зраді і очікує суду. Прокуратура ще не представила докази проти нього.

Як відомо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NEWSONE і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, щодо телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися й створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NEWSONE і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення Ради нацбезпеки та оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктору Медведчуку до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Річ у тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді та прокурора.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля й заявили, що такі дії влади - відверта й цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність та антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив: його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу й у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури та доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її попри розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти й світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NEWSONE і ZIK.

За останні чотири місяці світові ЗМІ, європейські політики й експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.