Американські ЗМІ: Медведчук зазначив, що мільйони українців виступили проти політики Києва у сфері мови і свободи слова

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук з відкритих джерел

Сайт The World Stock Markets (США, Сан-Франциско) 25 серпня передрукував матеріал ТАСС "Медведчук: мільйони українців проти політики Києва у сфері мови і свободи слова", де голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" (ОПЗЖ), народний депутат Верховної Ради України Віктор Медведчук зазначив, що Європа у відповідь на закриття опозиційних ЗМІ нічого не робить для того, щоб зупинити ці "репресивні дії".

Влада України веде боротьбу з інакомисленням і забороняє російську мову, але мільйони українців не підтримують цю політику. Таку думку висловив політик в інтерв'ю телеканалу "Перший Незалежний".

"Хочу сказати, як громадянин України, я дуже сумніваюся, що сьогодні мільйони громадян підтримують ту політику, яка проводиться в Україні", - заявив він. За його словами, "не є ніяким секретом на сьогоднішній день, що дискримінація російської мови негативно сприймається серед російськомовного населення".

Сьогодні, каже політик, в країні фактично під повною забороною опинилася "культурна спадщина, яка була напрацьована і українським, і російським народом, і багатьма іншими народами колишнього Радянського Союзу". Однак дуже багато хто в країні не хоче, щоб країна будувалася як "анти-Росія". "Так вважають виборці нашої партії, так вважає дуже багато людей у нас в країні", - зазначив він.

Медведчук підкреслив, що українці "не згодні танцювати одні й ті ж танці, не згодні говорити однією мовою, не згодні сповідувати одну і ту ж релігію, не згодні поважати в історії ті чи інші події, дати і давати їм однозначні коментарі з тими, які дає їм пан [колишній президент Петро] Порошенко і його політична сила". Соціологічні дослідження, за його словами, говорять також про те, що мільйони громадян України не згодні з курсом країни в НАТО.

Точно так само мільйони українців не підтримують переслідування опозиції, зазначив Медведчук. "Та боротьба з інакомисленням, яка почалася з закриття телевізійних каналів (112, NewsOne, ZIK), закриття "Першого Незалежного", який проіснував в ефірі всього годину і був закритий за листом заступника Голови Служби безпеки, є, по факту, не що інше, як злочинні дії щодо свободи слова. Свободи слова, яка сьогодні проголошена Конституцією", - підкреслив Медведчук.

При цьому політик звернув увагу на те, що Європа у відповідь на дії Києва, що закриває опозиційні ЗМІ, нічого не робить для того, щоб зупинити ці "репресивні дії, спрямовані на узурпацію влади і встановлення в країні диктаторського режиму".

Як відомо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NEWSONE і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, щодо телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися й створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NEWSONE і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення Ради нацбезпеки та оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктору Медведчуку до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Річ у тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді та прокурора.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля й заявили, що такі дії влади - відверта й цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність та антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив: його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу й у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури та доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її попри розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти й світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NEWSONE і ZIK.

За останні чотири місяці світові ЗМІ, європейські політики й експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.