Журналісти незаконно закритих владою ЗМІ проведуть спільну акцію під посольством США 30 серпня об 11:00

112ua.tv

Журналісти незаконно закритих владою засобів масової інформації проведуть спільну акцію під посольством США в Києві 30 серпня об 11:00.

В акції візьмуть участь журналісти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK, незаконно закритих рішенням РНБО, співробітники телеканалу "Перший Незалежний", мовлення якого було цинічно перервано через годину після початку ефіру злочинними діями СБУ, а саме - за листом заступника голови спецслужби, журналісти видань "Страна.ua" і sharij.net, закритих незаконним введенням санкцій, та ін.

Ми запрошуємо всіх журналістів, які постраждали від незаконних дій влади, прийти в понеділок, 30 серпня, об 11:00 до посольства США в Україні, яке розташоване за адресою: вул. Сікорського, 4.

Журналістські колективи передадуть спільне звернення до президента США Джо Байдена через посольство США, щоб 31 серпня, під час зустрічі з президентом України Зеленським, Байден розумів, з ким саме він веде переговори - з людиною, яка закрила опозиційні ЗМІ у своїй країні.

Акція, яка була запланована на 27 серпня, переноситься на 30 серпня!

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовано санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 серпня були введені санкції проти головного редактора інтернет-видання "Страна.uа" Ігоря Гужви, компаній-видавців "Страны.ua", блогера і журналіста Анатолія Шарія, його дружини Ольги. В результаті були заблоковані видання "Страна.ua" і "Шарий.net". Під загрозою закриття також перебуває канал "Наш".

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZІК.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.