Волошин: Виграш Медведчука в ЄСПЛ матиме величезне політичне значення для всієї України

Олег Волошин "Опозиційна платформа - За життя"

Виграш у Європейському суді з прав людини за позовами голови політради "Опозиційної платформи - За життя", народного депутата Віктора Медведчука матиме величезне політичне значення для всієї країни, оскільки покаже, що можливості нинішньої влади України - не безмежні. Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявив народний депутат від ОПЗЖ Олег Волошин.

На його думку, перспективи виграти позови до ЄСПЛ у лідера опозиції дуже хороші.

"Я думаю, що перспективи дуже хороші. По-перше, тому що Віктор Медведчук сам блискучий юрист, і у нього дуже сильна юридична команда, яка працює, супроводжуючи його процес. Це всі бачили під час засідання судів, як вони просто майстерно громили тих бездарних, абсолютно не підготовлених прокурорів — це перше. Друге - є прецеденти, досить чіткі прецеденти рішень Європейського суду з прав людини в Страсбурзі проти держави України. Це відбувалося при різних президентах, це стосується всієї нашої системи. Справа не тільки в президентах, а взагалі у всій системі, щодо порушення процесуальних прав громадян. Тобто, що розглядати з точки зору, якщо когось звинувачують в корупції або як Медведчука звинувачують у державній зраді, Європейський суд з прав людини не оцінює питання по суті, це справа українських судів розбиратися, була державна зрада чи не було, але оціню, чи були дотримані права Віктора Медведчука як громадянина України і права людини на справедливий суд у ході судового розгляду. Звісно, що абсолютно правильно подано звернення у зв'язку з незаконним продовженням арешту, тобто не арешту, а запобіжний захід у вигляді тримання під домашнім арештом. Це і є грубе порушення, там багато інших, йому не надали список людей, з якими не можна спілкуватися, хоча постійно говорять, що він може вплинути на свідка, а він навіть не знає, хто свідок у справі і, відповідно, з ким йому не можна спілкуватися. Багато порушено процедур по експертизах, тобто використовуються не оригінали запису, що вимагає українське законодавство і міжнародне законодавство, а використовуються копії і т.д.", - зазначив нардеп.

Волошин підкреслив, що всі порушення прав Медведчука будуть доведені, і рішення ЄСПЛ на користь лідера опозиції - це просто питання часу.

"Я впевнений, що всі ці порушення очевидні і вони будуть доведені, питання тільки в часі, тому що ЄСПЛ звичайно перевантажений. Будемо сподіватися, що це буде розглянуто в пріоритетному порядку і, звісно, виграш Медведчука за першим і другим позовом матиме величезне морально-психологічне і політичне значення, тому що вже навіть неважливо, що намагається довести влада, якщо в процесі були порушені базові процедури і базові права, то вже суть обвинувачень не має взагалі ніякого значення. Значить, наша влада не здатна дійсно провести судовий процес і розгляди відповідно до норм міжнародного права і норм власного законодавства. Тоді яка різниця, яке вони в підсумку приймуть рішення", - додав нардеп.

Раніше один з адвокатів Медведчука Лариса Чередніченко заявила, що другий позов опозиційного політика до Європейського суду з прав людини має посилити аргументи першого.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук подав другий позов до України до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Про це повідомив народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Ренат Кузьмін, зазначивши, що тепер, схоже, скоро українській владі самій знадобляться хороші адвокати.

Варто додати, що на початку серпня Європейський суд з прав людини відкрив провадження за позовом голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука до України про незаконне тримання опозиційного політика під домашнім арештом.

Як відомо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.