Молчанов: За позовом Медведчука до ЄСПЛ буде виправдувальний вирок, і він стане великим репутаційним ударом для влади

zikua

За позовом голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука, без сумніву, в Європейському суді з прав людини буде виправдувальний вирок, і він стане великим репутаційним ударом для влади

За позовом голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука, без сумніву, в Європейському суді з прав людини буде виправдувальний вирок, і він стане великим репутаційним ударом для влади. Таку думку в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" висловив політолог Кирило Молчанов.

"Я теж не сумніваюся, що рано чи пізно ця справа ЄСПЛ буде розглянута - якщо не за скороченою, так за повною процедурою. І, дійсно, по ній буде виправдувальний вирок - це буде великим репутаційним ударом по владі", - зазначив експерт.

При цьому він додав, що шлях, обраний лідером опозиції для доказу своєї невинуватості, обраний абсолютно правильно.

"Шлях обраний абсолютно правильний, про що сказав Ренат Кузьмін, але він може бути досить, так би мовити, довгим і тернистим. Ми ж бачимо, що паралельні суди в Україні теж якось нескінченно затягуються і якогось результату не демонструють. Але цілком ймовірно, що, якщо справу візьмуться дивитися за цією скороченою, швидкою процедурою - тоді дійсно це все може дуже-дуже оперативно і в прискореному темпі показати абсолютно повний набір порушень з боку і слідчих органів, і прокуратури, те, що ми і так, в принципі, спостерігали в судах", - підсумував Молчанов.

Варто відзначити, що на початку серпня Європейський суд з прав людини відкрив провадження за позовом голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народного депутата Віктора Медведчука до України про незаконне утримання опозиційного політика під домашнім арештом.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб – серед них голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Річ у тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді та прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади – відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу й у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури та доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, попри розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.