Медведчук: В Україні знищені вільні ЗМІ, йдуть політичні репресії та узурпація влади

112ua.tv

В Україні під керівництвом президента Володимира Зеленського були знищені вільні засоби масової інформації, йдуть політичні репресії та узурпація влади. Про це в ефірі "Росія 24" заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук, відповідаючи на запитання, як він має намір протистояти чинному режиму в умовах домашнього арешту.

"Я не можу сказати, що мені зв'язали руки або мені закрили рот. Це не вийде в будь-яких умовах, навіть більш тяжких, ніж ті, які сьогодні існують, тому що я принципово і послідовно відстоюю позицію, позицію нашої партії ОПЗЖ, і вважаю, що в тому числі і я повинен давати приклад боротьби навіть у цих умовах, боротьби за справедливість, боротьби за те, щоб все не закінчилося тим, що в Україні встановлено диктатуру, політичні репресії будуть далі розвиватися, ЗМІ волелюбні будуть закриватися, буде жорстока боротьба, зокрема і з гнітючим застосуванням, незаконним, цинічним застосуванням силового адміністративного апарату із боротьби з інакодумством", - зазначив політик.

При цьому Медведчук підкреслив, що опозиція повинна зупинити перетворення України на диктаторську державу, повинна зупинити процес узурпації влади в країні.

"І ми це будемо робити. І я зокрема", - підсумував він.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова Політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові Політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови Політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZІК.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів

20 серпня секретар РНБО України Олексій Данілов повідомив за підсумками засідання відомства про введення санкцій проти головного редактора інтернет-видання "Страна.ua" Ігоря Гужви, компаній-видавців "Страны.ua", блогера і журналіста Анатолія Шарія, його дружини Ольги і ще кількох людей. Данілов заявив, що вони нібито займалися "протиправною діяльністю на території України". Під загрозою закриття також перебуває канал "Наш".