Американські ЗМІ вважають, що переслідування Медведчука і смерть мера Кривого Рогу - ланки одного ланцюга

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Смерть мера Кривого Рогу Костянтина Павлова, який був знайдений на порозі власного будинку з вогнепальним пораненням в груди, може бути пов'язана з переслідуванням в Україні найбільшої опозиційної політичної сили – партії "Опозиційна платформа – За життя", лідер якої зараз перебуває під домашнім арештом через незаконні звинувачення в державній зраді. Про це пише один з американських інформаційних ресурсів Lund.News.

Американське видання підкреслює, що смерть Павлова стала кульмінацією в низці репресивних дій української влади щодо опозиції.

"48-річний політик був членом партії "Опозиційна платформа - За життя", яка є основною опозиційною групою в парламенті країни. Фракція відома своєю критикою уряду Президента Володимира Зеленського", - йдеться в публікації.

Крім того, в матеріалі нагадується, що в травні лідер "Опозиційної платформи – За життя" Віктор Медведчук був звинувачений українськими спецслужбами в державній зраді.

"Чинному депутату зараз пред'явлено звинувачення в державній зраді, і він був поміщений під домашній арешт, - пише американський інтернет-ресурс. - Медведчук, партія якого прагнула переломити політичний курс країни після революції на Майдані 2014 року і прагне діалогу з Москвою, відкинув звинувачення", – підкреслюється в матеріалі.

Далі Lund.News, посилаючись на слова лідера ОПЗЖ, пише, що такі правові заходи стали "звичайним явищем" в Україні, оскільки Президент Володимир Зеленський веде кампанію "політичних репресій", а також "встановлення диктатури".

Нагадаємо, 15 серпня 2021 року в селі Вільне під Кривим Рогом на порозі свого будинку був виявлений мертвим один з лідерів "Опозиційної платформи – За життя", мер Кривого Рогу, керівник міської організації ОПЗЖ Костянтин Павлов.

Коментуючи цю трагічну подію, в політсилі заявили, що вбивство Костянтина Павлова ОПЗЖ сприймає як черговий терористичний акт проти опозиції.

Раніше Офіс генерального прокурора звинуватив голову політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука в державній зраді. 13 травня цього року лідер опозиції був поміщений під домашній арешт, а 9 липня домашній арешт продовжили ще на два місяці. Адвокати політика подали апеляційну скаргу на це рішення, але 30 липня Київський апеляційний суд залишив рішення Печерського районного суду міста Києва про продовження запобіжного заходу без змін.