В ОБСЄ розкритикували українську владу через введення санкцій проти ЗМІ

Тереза Рібейро Фото з відкритих джерел

Представник ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Тереза Рібейро висловила стурбованість введенням Радою нацбезпеки і оборони України санкцій проти низки ЗМІ, рекомендувавши проводити ретельну перевірку кожного видання, перш ніж вводити обмеження проти них. Про це йдеться у відповідній заяві Рібейро. 

"Хоча Україна має законне право на захист своєї національної безпеки, влада повинна знайти збалансоване і пропорційне вирішення проблем, пов'язаних зі ЗМІ. Рішення, яке збереже плюралізм ЗМІ, вільний потік інформації і різноманітність думок відповідно до відповідних міжнародних стандартів і зобов'язань ОБСЄ", - йдеться в заяві Рібейро.

Зазначається, що свобода ЗМІ залежить від здорового, динамічного та конкурентного середовища, яке включає "голоси, які повідомляють найрізноманітніші новини".

"Будь-які санкції щодо ЗМІ повинні піддаватися ретельній перевірці і супроводжуватися ефективними процесуальними гарантіями для запобігання неправомірного втручання", - підкреслила Рібейро.

Новини за темою: Медведчук: В Україні йде боротьба з інакодумством, відбувається позасудова розправа над ЗМІ

Заява Рібейро послідувала після прийняття РНБО України рішення про введення щодо ряду фізичних і юридичних осіб санкцій, через які був заборонений доступ до видань "Страна.uа", "Ведомости" і "Московський комсомолець".

Нагадаємо, 20 серпня секретар РНБО України Олексій Данілов повідомив за підсумками засідання відомства про введення санкцій проти головного редактора інтернет-видання "Страна.uа" Ігоря Гужви, компаній-видавців "Страны.uа", блогера і журналіста Анатолія Шарія, його дружини Ольги і ще кількох людей. Данілов заявив, що вони нібито займалися "протиправною діяльністю на території України".

19 серпня Національна рада з питання телебачення і радіомовлення прийняла рішення звернутися до суду з позовом про анулювання ліцензії на мовлення телеканалу "Наш" за трансляцію висловлювань, які нібито містили "ознаки прихованого заклику до агресивних дій".

Раніше, 2 лютого, президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

Новини за темою: В ООН висловили стурбованість санкціями влади України щодо ЗМІ

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.