Медведчук: Зеленський заграє з націонал-радикалами, але вони його не підтримають ні в сьогоденні, ні в майбутньому

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук 112ua.tv

Президент України Володимир Зеленський заграє з націонал-радикалами. Тим не менш, вони не підтримають його ні зараз, ні в майбутньому. Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук. 

"Влада, яка орієнтується на зовнішні джерела подачі команд, влада, яка не думає про власних громадян, влада, яка діє не в інтересах своїх громадян, - вона не може поліпшити ситуацію в країні, тому відбувається і те, що ви бачили на кардах, пов'язаних з Порошенком. Порошенко - мій політичний опонент. Я ніколи його не підтримував і не збираюся це робити. Але ті методи, які застосовуються до представника опозиції, вони свідчать про те, що собою являє влада. А вона, виходить, не представляє собою нічого, тому що правоохоронні органи можуть порушувати незаконно кримінальні справи, можуть їх фабрикувати, можуть закривати рот опозиції і ЗМІ, але не можуть навести порядок на вулицях", - сказав він.

За його словами, "незважаючи на те, що Зеленський і його команда постійно заграють з цією владою, намагаються отримати хоч якісь дивіденди, знаючи, усвідомлюючи те, що цього ніколи не станеться".

"Націонал-демократи, націонал-радикали ніколи не підтримають ні в сьогоденні, ні в майбутньому часі Зеленського. І якщо він цього не розуміє, то це ще гірше, ніж те, якщо він це усвідомлює і сподівається на те, що ця ситуація для нього може змінитися", - додав Медведчук.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб – серед них голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Річ у тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді та прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади – відверта й цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу й у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури та доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, попри розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.

Крім цього 20 серпня Рада національної безпеки і оборони України ввела санкції проти головного редактора "Страны" Ігоря Гужви. Також РНБО ввела санкції проти Анатолія та Ольги Шарій. Напередодні Нацрада заявила, що подасть позов про анулювання ліцензії каналу НАШ. Причина - виступ в його ефірі лідера забороненої в Україні Комуністичної партії Петра Симоненка, який нібито говорив фрази, що розпалюють ворожнечу.