Медведчук: Судову владу намагаються знищити як незалежну владу в країні

zagittya.com.ua

В Україні судову владу, як незалежну владу в країні, намагаються знищити. Про це в інтерв'ю "Першому Незалежному" заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук.  

"На судову владу як на самостійну гілку влади сьогодні здійснюється тиск як внутрішній, так і зовнішній", - зазначив Медведчук.

Політик додав, що внутрішній тиск створюють дії президента і його команди при владі.

"Це починалося з того, що влада захотіла скоротити представництво у Верховному Суді з 200 до 100 членів суду. Після того була спроба взагалі закрити, не помиляюся в терміні, закрити Конституційний суд, тобто припинити повноваження членів Конституційного Суду. І був законопроект внесений, який, на щастя, не розглянутий і був відкликаний президентом після роз'яснення Венеціанської комісії і після позицій міжнародного співтовариства. Після цього була спроба закрити і внесений законопроект про припинення дії Київського окружного адміністративного суду", - нагадав опозиційний політик.

Медведчук підкреслив, що це і є ті незаконні дії, спрямовані проти окремої гілки влади.

"Є три гілки влади: законодавча, виконавча і судова. Судову намагаються знищити, бо вона може впливати і на виконавчу, і на законодавчу. Виконавча в руках команди Зеленського повністю, законодавча теж в його руках, тому що монобільшість в парламенті реалізує ту політику, яка диктується сьогодні органами влади. Залишилася судова. Як вона може бути незалежною?" - задався питанням Віктор Медведчук.

Також опозиційний політик зазначив, що саме для цього вноситься зміна до законів про Вищу кваліфікаційну комісію суддів, про Вищу раду правосуддя. 

"Судова влада сьогодні потрапляє в кліше. З одного боку внутрішнього адміністративного ресурсу впливу влади, а з іншого боку - з боку зовнішнього чинника, який сьогодні реалізується в Україні у вигляді зовнішнього управління. І ось ці атаки на судову владу - вони теж багато пояснюють, в тому числі і в питаннях тієї кримінальної справи, за якою я незаконно є переслідуваним і підозрюваним, при відсутності будь-яких доказів йде тиск на судову владу, щоб все залишалося на догоду цій владі. Тому залишається одне: тільки боротьба", - резюмував Медведчук.