Медведчук: "Опозиційна платформа - За життя" продовжить боротьбу за захист наших громадян від злочинних дій влади

Фото з відкритих джерел

Партія "Опозиційна платформа - За життя" продовжить боротьбу за захист наших громадян від злочинних дій влади. Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук в інтерв'ю "Першому Незалежному".

"Я хочу сказати одне: позиція нашої партії є оптимістичною. Ми продовжуємо боротьбу, продовжує боротьбу партія, продовжую боротьбу я незалежно від того, що перебуваю під домашнім арештом, я бачу сенс боротьби. А сенс цієї боротьби - це захист інтересів наших громадян. Це захист інтересів від того, що влада не хоче на Донбасі, захист від житлово-тарифних цін на послуги, які просто зашкалюють і знищують наших людей. Це захист їх прав і свобод, це захист їх соціальних зобов'язань з боку держави, які повинні бути спрямовані з боку держави і влади, і яку вони на собі не відчувають. Це захист нашої економіки. Ми повинні продовжувати цю боротьбу, тому що тільки ми можемо побудувати нову, успішну країну. Нам цю країну не побудує ніхто - ні США, ні Європа, ні Росія. Тільки громадяни України, усвідомивши, що все залежить від них, можуть зробити перелом у тому, що ми відчуваємо сьогодні. При колишньому режимі - бідну країну, а при режимі сьогоднішньому - злиденну країну. Виправити цю ситуацію можна лише об'єднавшись, зрозумівши, що у нас спільне і чи дійсно ми хочемо жити в успішній країні, яка буде жити і працювати в інтересах всіх громадян нашої країни, всіх громадян України", - підкреслив Віктор Медведчук.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "опозиційної платформи - за життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта й цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.

20 серпня секретар РНБО України Олексій Данілов повідомив за підсумками засідання відомства про введення санкцій проти головного редактора інтернет-видання "Страна.ua" Ігоря Гужви, компаній-видавців "Страны.ua", блогера і журналіста Анатолія Шарія, його дружини Ольги і ще кількох людей. Данілов заявив, що вони нібито займалися "протиправною діяльністю на території України". Під загрозою закриття також перебуває канал "Наш".