Медведчук: Ми вважаємо Україну суверенною, хоча це далеко не так. Не хотілося б, щоб звучали ультиматуми її президенту

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Суспільство досі вважає Україну суверенною, хоча це далеко не так. Не хотілося б, щоб звучали якісь ультиматуми її президенту. 

Про це в інтерв'ю телеканалу "Перший Незалежний" заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук, відповідаючи на запитання, чи може перед президентом Володимиром Зеленським прозвучати жорсткий ультиматум: або ви виконуєте Мінські угоди, або...

"Ви знаєте, я вам хочу сказати з приводу жорсткого ультиматуму. Ну, по-перше, я б не хотів, щоб жорсткий ультиматум звучав по відношенню до Президента моєї країни. Я зараз опускаю вниз прізвище цього президента, тому що іноді його поведінка і дії якраз змушують до подібних формулювань. Але жорсткий ультиматум президенту - це жорсткий ультиматум країні. А ми ось тільки що святкували 30-річчя незалежності, ми досі вважаємо її суверенною, хоча це далеко не так і це окрема тема для розмови", - зазначив політик.

При цьому Медведчук пояснив, чому західні партнери і Російська Федерація можуть вдатися до подібних ультиматумів щодо України.

"Мінські угоди є безальтернативними. Безальтернативними. І тут можна ставити крапку. Ще ніхто із західних партнерів, незалежно від того, наскільки вони люблять чинну київську владу, не змінювали цю позицію з приводу безальтернативності. Ви перерахували західних глав держав, я б додав ще пані Меркель, яка теж про це говорила під час останнього візиту до Києва, про те, що Мінські угоди повинні виконуватися, повинна готуватися "нормандська зустріч", у першу чергу, зустріч на рівні глав зовнішньополітичних відомств", - підкреслив він.

Нагадаємо, 23 серпня на сайті "Опозиційної платформи - За життя" вийшла стаття "Якою може бути Україна? Якою бути Україні?" авторства голови політради партії, народного депутата Віктора Медведчука. У ній він серед іншого пише, що президент Володимир Зеленський зарозуміло заявляє, що Донбас без України розвиватися не буде, але чи буде він розвиватися з Україною, яка є єдиною країною пострадянського простору, що за 30 років незалежності так і не вийшла на економічний рівень кінця 1980-х і початку 1990-х років? Це таке ж питання, на думку лідера опозиції.