Медведчук: Мінські угоди - безальтернативні для досягнення миру на Донбасі

Голова політради "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат Віктор Медведчук

Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Мінські угоди є безальтернативними для досягнення миру на Донбасі, і це розуміють всі світові лідери, крім української влади. Таку заяву зробив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук в інтерв'ю "Першому Незалежному".

Політик підкреслив, що ніхто із західних партнерів України не змінював своє ставлення до Мінських угод.

"Ви ж знаєте, що Мінські угоди є безальтернативними. Безальтернативними. І тут можна ставити крапку. Ще ніхто із західних партнерів, незалежно від того, наскільки вони люблять чинну київську владу, не змінювали цю позицію з приводу безальтернативності. Я б додав ще пані Меркель, яка теж про це говорила під час останнього візиту до Києва, про те, що Мінські угоди повинні виконуватися, повинна готуватися Нормандська зустріч, в першу чергу, зустріч на рівні глав зовнішньополітичних відомств. Ми знову повертаємося до одного. Остання зустріч в Нормандському форматі, яка мала місце 9 грудня 19 року - вона ж зробила ряд кроків, які були узгоджені. І під час цього Паризького саміту було прийнято паризьке комюніке, де прямо було записано про те, що необхідна імплементація формули Штайнмаєра, необхідне правове регулювання і встановлення правового статусу, особливого, ОРДЛО, адже все це написано в цьому комюніке. Більш того, там навіть були вказані терміни виконання того, що намічено, погоджено і затверджено. Але ж пройшло не 4 місяці, як ви пам'ятаєте, а пройшло вже фактично півтора року. І віз, як то кажуть, і нині там. І тому коли сьогодні кажуть "потрібна Нормандська зустріч, треба оптимізувати, треба розблокувати Мінські угоди", виникає питання. Зачекайте, але для того, щоб їх розблокувати, треба діяти в руслі Мінських угод", - зазначив Медведчук.

Лідер опозиції також додав, що для реалізації політики, яка викладена в Мінських угодах, необхідні конкретні дії.

"Для того щоб сьогодні реалізовувати політику, викладену в Мінських угодах, які визнаються, підкреслюю, безальтернативними у всьому світі, у Вашингтоні, в Брюсселі, в Парижі, в Берліні, в Москві і в Києві теж почасти про це говорять, треба конкретні дії. І тому, якщо не буде конкретних дій, нічого не буде в цьому питанні. А те, що ця тема активізується - так вона постійно активізується, як тільки починаються різного роду ускладнення, протистояння на лінії зіткнення", - підкреслив Медведчук.

Нагадаємо, 23 серпня на сайті "Опозиційної платформи - За життя" вийшла стаття "Якою може бути Україна? Якою бути Україні?" авторства голови політради партії, народного депутата Віктора Медведчука. У ній він серед іншого пише, що українська державність в небезпеці, і головна небезпека виходить від обмеженості, непрофесіоналізму і жадібності тих, хто управляє країною.

"Досконала, демократична, вільна і щаслива Україна існує тільки в головах окремих громадян. На ділі все не так. Українська державність в небезпеці, і головна небезпека виходить від обмеженості, непрофесіоналізму і жадібності тих, хто країною управляє", - зазначив політик.