Медведчук: Курс України в НАТО ніколи б не отримав підтримку на всеукраїнському референдумі

ОПЗЖ

Більшість українців проти вступу країни в НАТО, і тому курс України в Північно-Атлантичний Альянс ніколи б не отримав підтримку на всеукраїнському референдумі. Про це заявив глава політради "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат України Віктор Медведчук в інтерв'ю "Першому Незалежному".

Опозиційний політик підкреслив, що владі нарешті пора задуматися про те, що не можуть бути ігноровані інтереси мільйонів громадян України.

"Ну як сьогодні, виходячи з великого патріота і уособлення "патріотичного руху" пана Порошенка, який говорить про те, що ну мені по барабану ті люди, які не визнають курс в НАТО. Ну, може, йому і по барабану, але ж по барабану не повинно бути пану Зеленському. Чому? Бо знаєте ж те, що заявляє пан Порошенко і при цьому посилається на зміни, внесені до Конституції, щодо курсу в ЄС і НАТО, я хочу сказати, як фахівець з конституційного права. По-перше, ці зміни внесені в обхід існуючого порядку, я маю на увазі, що вони внесені не в той розділ, в який їх треба було вносити, тому що подібні стратегічні речі, стратегічні питання державного розвитку - вони повинні вноситися в перший розділ. А перший розділ, на відміну від того, куди внесли ці зміни, щодо задоволення "хотілок" Порошенка і тих депутатів, які за це проголосували, передбачає не просто голосування, яке має бути підтримане 300 голосами, але ще на другому етапі затвердження – референдум. А ось на референдумі курс в НАТО ніколи б не отримав підтримки. Так, я визнаю те, що курс в ЄС міг бути підтриманий більшістю тих, хто прийшов би і висловив свою точку зору під час всеукраїнського референдуму. Але щодо НАТО - ні. Більше того, навіть якби це була більшість, то велика кількість населення 25%, 30%, 40%, 50% за соціологічними дослідженнями, з цим категорично не згодні. Як же так оцінювати цих людей і те, що вони думають – по барабану?"- обурився Медведчук.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру. 

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.